דנה וגיל הר זהב הם זוג רופאים. דנה רופאת ילדים ודיל מתמחה אף הוא בילדים. הם החליטו לא לחסן את בנם הקטן נגד שפעת. אלא שאז הוא חלה, והגיע למצב של סכנת חיים. הילד התאושש, אבל ההורים מתחרטים.

בפוסט מרגש כתב גיל: "אני מאשים את עצמי. אני יושב במחלקת ילדים. בזרועותיי בני אהובי, מתן דניאל, והוא חולה. כבר שש יממות שהוא עם חומים גבוהים, אינו אוכל דבר. לילדי יש שפעת. כן, כן, אותה שפעת שיש שאומרים 'נו, אז יהיה חולה קצת, מה קרה'. אז לא. שפעת היא לא צינון. היא מחלה קשה, שאחד הסיבוכים האוהבים עליה היא דלקת המח. לפעמים גם מוות. ומתן נדבק בשפעת, ואני מאשים את עצמי".

גיל מספר שהוא ודנה לא החליטו במפורש לא לחסן את בנם. "אני תמיד אומר שאני לא מאמין בחיסונים, אני יודע חיסונים. זה מוכח. לא עובדה. זה פשוט התפספס לנו. בניגוד לחיסוני חובה, חיסון שפעת תלוי בך, וזה פשוט ברח לנו בין האצבעות".

>> אחת ולתמיד: האם חיסונים עלולים להזיק?

דנה מספרת שהכל החל במחלת חורף רגילה. מתן לא הרגיש טוב, אבל הלך לגן. למחרת הגיע החום, ואחרי שישה ימים היה ברור שמשהו לא בסדר. "נעתי בין התפקידים שלי כאמא שלו וכרופאה שלו". לבסוף הם הביאו את מתן לבית החולים, ושם הדבר הכי מטריד היה מצב ההכרה של מתן. "הוא הלך ושקע. זה לא נעים כרופא, וגם לא נעים כאמא. בגלל שאנחנו יודעים יותר, המחשבות התחילו לרוץ בראש. אבל הפקדתי אותו בידי החברים שלי".

ההתאוששות החלה שלושה ימים אחרי שהשניים הגיעו לבית החולים. זמן המתנה ארוך וקשה.

 

גיל מספר שמקור הבושה שלו היה דווקא הידע שלו. "בבדיקה התגלה שזן השפעת של מתן הוא אחד הזנים שנמצאים בחיסון. אם רק הייתי לוקח אותו לקופת חולים ומחסן אותו, הכל היה נמנע ממנו. המטרה של הפוסט הייתה לגרום לפחות למשפחה אחת ללכת לחסן".