עידו כהן בן ה-10 ואחותו ליאן בת ה-13, בילו בקניון G בכפר סבא כשלפתע התעלפו וקרסו על רצפת חנות הבגדים שבה הסתובבו באותם רגעים. חברתה של ליאן, רומי בר, רצה לעזור להם - ואיבדה את ההכרה גם היא.

השלושה שיחזרו בשיחה עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר" את מה שאירע באותם רגעים מלחיצים. "קיבלתי סחרחורת והתעלפתי", תיאר עידו, "נפלתי על ברזלים וקיבלתי בלוטה בראש. אחותי העירה אותי".

"עידו אמר שהוא לא מרגיש טוב ונפל אחורה, לתוך הברזלים", סיפרה ליאן, "איך שהוא נפל, נפלתי גם אני על הברכיים. ניסיתי להעיר אותו, קראתי בשמו. חשבתי שאולי הוא פשוט לא הרגיש טוב וקיבל סחרחורת".

"הרמתי לעידו את הרגליים ואנשים שהיו בחנות עזרו לי ושפכו עליו מים", המשיכה ליאן, "הזמנתי אמבולנס והתקשרתי לאבא שלי שהדריך אותי. הייתי בלחץ, אבל מקווה שתפקדתי כמו שצריך".

רומי, מתי את נכנסת לתמונה?
"אמא שלי עזרה לעידו, עמדתי שם לידו, ואחרי חמש דקות בערך התחיל לי גם סחרחורת. ראיתי מטושטש, שחור, והדבר האחרון שאני זוכרת זה שניסיתי לקחת את הבקבוק. התעלפתי והפלתי את אחותי איתי. כשהתעוררתי, ניסו להרים אותי לכיסא".

הילדים שהתעלפו בקניון G משחזרים (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
עידו כהן, ליאן כהן ורומי בר | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

עידו ציין כי על אף שחלפו כמה ימים מאז האירוע, הוא עדיין סובל מכאבי בטן. "שאיפת גז מזגנים עלולה לגרום לפגיעה בהכרה", הסביר פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל בית החולים שיבא, "זה דבר מסוכן. יש סוגים שונים של גז מזגנים, וחלקם עלולים לפגוע בלב ולגרום להפרעות בקצב הלב. זה מסכן חיים ממש, יש ילדים שנפטרו מזה בעבר".

"שאיפת כמויות גדולות של גז מזגנים, עלולה לגרום אפילו לחנק בגלל הקור והפגיעה בנשימה", המשיך פרופ' אפק, "צריכים להיות מאוד זהירים. אני בטוח שבדקו את מערכת הגז כדי לוודא שאין דליפה גדולה. הסיפור הזה מטריד מאוד, חייבים לפקח על גז. היו לנו הרבה מאוד אסונות, לא רק עם הגז הזה אלא גם עם גזי הבישול. צריכים להיות מאוד זהירים".