גבריאל מרשל הוא ילד גיבור. לפני כשנה התגלה במוחו גידול סרטני, והוא נאלץ לעבור ניתוח מורכב. הוא סבל את כל הכאבים באומץ, אבל אחרי שהכל נגמר, הודה הילד בן השמונה שהצלקת הארוכה והבולטת שנותרה על כל ראשו החשוף גורמת לו להרגיש כמו מפלצת. אביו של גבריאל, ג׳וש, התקשה לקבל את המכה שחטף הביטחון העצמי של בנו, בעיקר בתקופה בה עליו להיות חזק על מנת לנצח את הסרטן, והחליט לפעול. הוא קעקע לעצמו צלקת זהה לזו של בנו, כדי להראות לו שהוא לא לבד, ובטח לא מפלצת.

בניתוח עצמו אמנם לא הצליחו להוציא את כל הגידול ממוחו של גבריאל, אבל הוציאו את רוב המסה, ומאז עברו תשעה חודשים בהם מוגדר מצבו של הילד יציב. ״אמרתי לו שאם אנשים רוצים לנעוץ מבטים, הם יכולים לנעוץ מבטים בשנינו״, אומר ג׳וש, בן 28, שמאז שהעלה את התמונה שלו ושל בנו עם הקעקועים התואמים שלהם, זוכה לעניין תקשורתי מרחבי הגלובוס, והפך לאחד הסיפורים החמים ומחממי הלב של יום האב האמריקני.

התמונה למעשה עלתה לרשת כשהאב שיתף אותה על מנת להשתתף בתחרות צילומים של עמותה לתמיכה בסרטן ילדים, בשם ׳האב הקירח הטוב ביותר׳ אליה מעלים תמונות אבות שגילחו את ראשיהם כהזדהות עם הילדים שלהם שעוברים כימותרפיה או הקרנות ואיבדו את שיער ראשם בתהליך. מובן שהתמונה של האב ובנו עם קרחות וצלקות תואמות זכתה בקלות במקום הראשון. משם הכל כבר קרה מעצמו.

בתיאור התמונה כתב ג׳וש: ״הנה אני ובני באירוע העמותה בוויצ׳יטה, קנזס. קעקעתי את הצלקת של בני כדי לעזור לו עם הביטחון העצמי״. השיתופים לא פוסקים עד היום, התמונה התגלגלה ברחבי הרשת ואספה לה סופרלטיבים מרוממים בהם כונה ג׳וש שוב ושוב האבא הטוב בעולם וזכה לברכות ואינספור איחולי בריאות לגבריאל. ״לא האמנתי שהתמונה הזאת תתפרסם ככה״, הוא מודה. ״אני מאוד מודה לכל מי שגרם לזה לקרות. זה כבוד גדול, אבל האמת היא שאני לא יותר טוב מהאבות האחרים שהשתתפו בתחרות האב הקרח שלנו. כולנו אבות טובים שמוכנים לעשות הכל כדי לעזור לילדים שלנו. אני מאחל יום האב שמח לכל הגברים שיוצרים שינוי בחיי הילדים שלהם.

 >> פארק מים 2016: כמה יעלה לכם בילוי במגלשה?