השגרה היא דבר שמסייע מאוד גם להורים וגם לילדים, ופרט לפלוסים הפסיכולוגיים המשמעותיים שהיא טומנת בחובה, לשגרה יש יתרונות פיזיולוגיים ובריאותיים רבים. אינספור מחקרים מראים לנו עד כמה שעות השינה מהותיות לנו, בני כל הגילים, ובמיוחד לילדים, ומעודדים אותנו ההורים לדאוג שהילדים ישנים מספיק. אבל מי יודע לחשב את תיזמון השינה המתוקה הזו?

הטבלה שעושה עכשיו רעש בכל העולם, מגיעה במקור מהאיגוד האמריקני לשינה, אבל זכתה לתהילה בזכות גננת אחת, שרצתה לעזור להורי הילדים שבטיפולה, והחליטה לשתף בפייסבוק של המוסד הלימודי בו היא עובדת, בית הספר ווילסון במיאמי, את המידע, שמסודר באופן נח ופשוט, מגיל 5-12. צוות בית הספר והגננת היו המומים כשקמו בבוקר וראו שהפוסט שותף מאות אלפי פעמים.

"לא האמנתי שזה נעשה ויראלי," מודה המורה, סטייסי קרלסן. "זה היה הלם עבורי. לא המצאתי פה כלום. נתקלתי במידע וחשבתי לעצמי: זה יכול להיות שימושי מאוד." ההורים הסכימו עמה, חלקם הגיבו שכך הם נוהגים בכל מקרה, ואחרים התרעמו על כמה ההמלצה הזו רחוקה מהמציאות הנהוגה בביתם.

על פי שיטת הטבלה, ההגיונית כל כך, את שעת השינה יש לכוון על פי שעת הקימה הרצויה. עמודת הגיל מצד שמאל מראה את ההבדלים בין כל קבוצה לקבוצה. בן חמש שעליו להתעורר בשבע בבוקר, למשל, יצטרך ללכת לישון בשבע וחצי בערב על מנת להשיג מספיק שעות שינה. בן השבע שצריך להשכים באותה השעה ממש, כבר יוכל ללכת לישון בשמונה ורבע וכן הלאה. כל גיל והמידע המדוייק המתאים לו, על פי שעת היקיצה המתאימה לאורחות חייכם. כמה פשוט ככה יעיל.