כששואלים אמהות מה הן מאחלות לבנות שלהן לכשיגדלו, חלקן יבקשו שיהיו מאושרות, אחרות מדברות על חוכמה, על אהבה ועל הצלחה. לפולי פיליפס מניו יורק יש תשובה אחרת והרבה פחות פופולרית לנושא: פיליפס מאחלת לבתה הפעוטה להיות יפה, ויש לה שלל נימוקים אותם היא חושפת עם התקשורת. לטענתה, מרבית האמהות מרגישות כמותה אבל לא מודות בזה.

פיליפס, 32, אמא של ללה בת ה-21 חודשים, בסך הכל מעוניינת שבתה תגיע רחוק בחיים. לשם כך, היא סבורה, תזדקק רק לדבר אחד: למראה חיצוני מצודד. ״בעולמנו היופי יביא אותך רחוק יותר מכל התכונות האחרות שהאמהות אומרות שהן מייחלות להן״, היא קובעת. ״הדעה שלי אולי לא פופולרית אבל היא הכנה מכולן. כולנו רוצות את הטוב ביותר עבור בנותינו ורק מעט מוכנות להתמודד עם המציאות באומץ. המושכים יותר מצליחים יותר. מחקר שיצא לאחרונה מצא שחצי מהנשים מודות שהביטחון העצמי שלהן קשור באופן ישיר לאיך שהן נראות, ובימים בהם הן מרגישות לא מושכות קשה להן להיכנס למשרד״, היא מספרת. ״אני לא רוצה שזה יקרה לבתי. אני רוצה שהיא תרגיש נפלא בכל בוקר. היופי המולד משריש ביטחון עצמי. כך מטפסים בקלות יותר בסולם הקריירה. אולי אמהות חושבות שאני שטחית, אבל כולנו חולמות על יופי אדיר עבור בנותינו. כולנו רוצות שהבנות שלי יהיו מובילות ולא ממוצעות. לפני שתשפטו אותי, תזכרו שאני יודעת שאין לי שליטה ביופיה או חוסר יופיה של בתי. זה לא בשליטתי. זה גם לא אומר שלא אלמד אותה לקרוא, אוהב אותה בכל הכח ואעזור לה לגדול, אבל זה האינסטינקט הראשון של אם, להגן על ילדה מכאב, ומי יכולה לומר לי בכנות שאילו היה זה בשליטתה לא היתה רוצה שבתה תהיה יפהפייה?״

פולי פיליפס (צילום: פייסבוק/אינסטגרם)
"אני יודעת מה זה להיות ילדה לא יפה". פולי פיליפס ובתה ללה | צילום: פייסבוק/אינסטגרם
״אני יודעת מה זה להיות ילדה לא יפה״, מספרת פיליפס ופותחת צוהר די צפוי לתסביך. ״בתור תינוקת הייתי חמודה, אבל אחר כך סיפרו אותי קצר וכולם חשבו שאני בן. בגיל ההתבגרות האקנה והשיער השמנוני הרסו הכל. הביטחון שלי היה מרוסק והרגשתי לא יפה. אני מקווה שבתי תוכל להתחמק מכל הפקפוק העצמי והשנאה שהילדות כמכוערת מביאה עמה. בתי ללה נמצאת בנקודה מופלאה בזמן שבה המראה החיצוני לא משפיע עליה. היא חיה בבועה שבה כולם חושבים שהיא מתוקה ויפה, לא חשוב איך היא נראית. בקרוב העולם האמיתי יתחיל, ובו אובססיית הרזון וההתמקדות בפגמים פיזיים. המצב הזה עומד רק להחמיר בעתיד, וזה המקום שבו היופי יכול להציל את בתי, אם המזל יאיר לה פנים, ולשמור עליה".

>> הילדה שאיש לא רצה מצאה בית אוהב