יש לא מעט שאלות שהורים מפנים אל היקום, ומעולם לא עלו על דעתם לפני שהיו להם ילדים, ביניהן: ״איך ילד אחד מייצר כל כך הרבה קקי״, ו״כמה שניות מותר לאוכל להיות על הרצפה״, וכמובן זו שמלווה בנשיכות שפתיים, קללות וגידופים: ״למה לכל הרוחות כל כך כואב לדרוך על לבנה של לגו?!״ חבורת מדענים החליטה לקחת את השאלה הזו בכובד ראש וחקרה את הנושא היטב, וכעת יש גושפנקא מקצועית לקטר ונבוח על הילדים שיאספו את כל הלגו.

אתר התחקירים והידע הכללי האמריקני היום גיליתי הוא זה שבדק את הסוגיה המציקה הזו, ומצא שהמקור לכאב האיום הוא איכותה הבלתי מתפשרת של לבנת הלגו הקטנה והתמימה למראה. הממצאים מראים כי לבנה קטנה כזו יכולה לשאת 4,240 כוח ניוטון או משקל עודף של 960 ק״ג לפני שהיא מתחילה להתעוות, והיא אחד הדברים הכי פחות סלחניים כלפי כף הרגל, שהיא אחד מהאיזורים הרגישים ביותר בגוף האדם, עם בין מאה למאתיים אלף קצות עצבים, שכל תפקידם הוא לאסוף אינפורמציה תחושתית  מהאדמה ולהעבירה למח. אדם ממוצע הדורך על לבנת לגו קטנה, באורך שניים וחצי ס״מ בלבד, יאתגר את קצות העצבים הללו בלא פחות מאשר 3,262,222 פסקל של לחץ, או פי 32 יותר לחץ מכפי שהם רגילים לחוש, וזה המון, ומסביר המון.

״הלוואי שתדרוך על לגו״ הפך זה מכבר למשפט תגובה שגור באנגלית כאשר רוצים לאחל למישהו רעות, וממים פופולריים הנושאים את המשפט הזה רצים ברשת כבר כמה שנים. יוטיוב גם הוא מלא בנסיינים עזי מצח ומטופשים שמאתגרים את עצמם בדריכה על לגו, ומסתיימים רובם בצרחות, כאשר רבים טוענים שהחוויה כואבת בהרבה מהליכה על גחלים לוהטות. כעת נותרו שני דברים: לקפוץ על רגל אחת ולקלל את האמאמא של הדנים עם ההמצאות שלהם, ולעשות שיחה צפופה עם הילדים כדי לנסות למנוע את הפעם הבאה.

והנה עוד 17 הוכחות שילדים באמת מתעללים בנו