בית ספר סיני בגן יבנה
בית ספר סיני בגן יבנה

כבר למעלה משבוע שכ-220 תלמידי בית הספר היסודי דתי "סיני" בישוב גן יבנה לא נכנסים לבית הספר. הסיבה: פרעושים ופשפשים השתלטו על המבנה. חלק מהמורים ומהתלמידים נזקקו לטיפול רפואי.

"זה לא הגיוני ששבוע שלם תלמידים לא לומדים בית הספר בגלל מכת פרעושים וזורקים אותם כל פעם אחת ללמוד במקום אחר. פעם במתנ"ס, פעם שולחים אותם הביתה", זעם אחד ההורים בשיחה עם mako, "זה לא הגיוני שזה יימשך ככה. הילדים שלנו נודדים כל פעם למקום אחר. זה פוגע באיכות הלימודים שלהם. מוזר שההדברות לא הצליחו. למה זה לוקח כל כך הרבה זמן?".

לאף אחד אין מושג כיצד הגיעו הפשפשים והפרעושים לבית הספר. במועצת גן יבנה החליטו לטפל בעניין ההדברה ואכן בית הספר הודבר כמה פעמים לפני שהמבנה פונה, אבל התלמידים שוב התלוננו על עקיצות. כמה מהתלמידים נאלצו לגשת לקופות החולים לקבלת טיפול רפואי בעקיצות.

בלית ברירה התלמידים נשלחו לבתיהם עד למציאת פתרון. לבסוף הוחלט שהתלמידים יילמדו באופן מאולתר במתנ"ס המקומי.

"זה בלתי נסבל ללמוד במתנ"ס. זו ברירת מחדל של המועצה", אומר אחד ההורים, "איך ייתכן שלא מטפלים כראוי במכת הפשפשים? התלמידים שלנו סובלים. עדיף שיישארו בבית עד שבית הספר יהיה נקי מפשפשים ופרעושים".

ממועצת גן יבנה נמסר בתגובה לטענות: "נושא הפרעושים בבית ספר סיני מטופל . הדברת פרעושים הינה תהליך ארוך טווח. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הנהגת ההורים בבית הספר עד לסיום הטיפול".

בית ספר סיני בגן יבנה
אחד הילדים שנפגעו