סערה בבית ספר יסודי בעיר לוד: הורים לתלמידים זעמו על כך שהנהלת בית הספר החליטה להפוך את הצלצול הבוקר לשיר של עידן רייכל- "ואם תבואי אליי". הטענה: מדובר בשיר בעל אופי מיני שלא מתאים לתלמידים בגיל הזה.

עורך הדין טל לינוי, תושב העיר ואב לשלושה תלמידים, הגיע ביום שישי האחרון לבית הספר "גני אביב"  לפרויקט "בוקר שירה" שבו התלמידים שרים שירים ולאחר מכן המורים מחלקים לתלמידים המצטיינים צל"שים. לינוי האזין לשירים ולא היה מרוצה. לאף אחד מהם לא היה ערך חינוכי ראוי בעיני. אבל דווקא העובדה שתלמידים שרו את שירו של רייכל הרגיזה אותו במיוחד. השורה הזו בשיר הבעירה את חמתו במיוחד:  "ואם  תבואי אליי / נישאר כל הלילה / ואלחש לך מילים / שתדעי שאני שלך  / ובבוקר תראי נישאר ביחד".

לינוי ועוד כמה הורים המומים פנו למנהלת בית הספר ודרשו להבין כיצד הגיע השיר אל בית הספר. "מכל השירים האלה דווקא את זה אישרו המורים לתלמידים לשיר?", אומר לינוי, "זה שיר שאין בו שום ערך חינוכי והוא יותר בעל אופי מיני. זה שיר שלא מתאים לילדים בגיל הזה".

המנהלת הבהירה ללינוי שהתלמידים הם אלה שבחרו את השיר, אבל קיבלה את עמדתו שמדובר בשיר לא ראוי.

אלא שלינוי לא עצר שם. השלב הבא היה פוסט בפייסבוק עם קישור לשיר. "האחראי על החינוך בעירייה הוא אדם דתי אני בטוח שאם הוא היה יודע על כך הוא היה מתנגד נחרצות לאפשר לתלמידים לשיר אותו. הוא לא מתאים לערכי בית הספר" הוסיף לינוי, "זה נקרא מתירנות. ככה מורים מחנכים את הדור הבא של הילדים? מזל שלא נתנו לילדים בכיתה א' לשיר את השיר הזה".

לא כל הגולשים הסכימו עם עמדתו הנחרצת משהו של לינוי, אבל הוא לא השתכנע. ימים מספר לאחר מכן, הוא גילה ששירו של רייכל הפך לצלצול של בית הספר. "אתה מבין מה עשו פה? הוסיפו חטא על פשע", זעם לינוי, "לא למדו מהטעות שלהם".

לינוי השתמש בכישוריו כעורך דין ושיגר מכתב לאגף פניות הציבור במשרד החינוך ודרש להפריד באופן מלא בין השיר לבין בית הספר.

"הבוקר הופתעתי עוד יותר לגלות שדווקא הקטע של השיר הנ"ל שהושמע בבית הספר בתור צלצול הבוקר  עבור כלל התלמידים. בבירור שנעשה מול המנהלת היא אמרה שערכה בדיקה ולא מצאה כל פסול ושקטע השיר יושמע כצלצול עד סוף השנה", כתב לינוי, "אציין כי חשיפת הילדים שלנו לשיר הנ"ל גרמה להם, לי ולרעייתי עוגמת נפש רבה".

ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר בתגובה: "לפיקוח על המוסיקה ישנם קריטריונים והמלצות לבחירת שירים המותאמים על פי תוכן וכן על פי גיל. מפקחת בית הספר הנחה את המנהלת והצלצול הוחלף".

ממשרד יחסי הציבור של עידן רייכל נמסר בתגובה: "השיר הוא שיר אהבה רומנטי של חברות, קרבה ואהבה״.