החופש הגדול יכול להיראות כמו גירסה מותחת במיוחד של הסיפור שאנו נגמר. מהר מאוד ההתלהבות של כולם מהיציאה לחופשי דועכת ומתחלפת בקוצר רוח ושעמום גדול. אספנו מספר רעיונות מקוריים ופשוטים ליישום שישברו את השגרה החדשה ויכניסו קצת צבע וכיף הביתה.

>> לעמוד פייסבוק "להיות הורים טובים" עשיתם לייק?

בועות סבון צבעוניות

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
קצת צבע ונייר ויש לנו אחלה שדרוג לבועות הסבון המוכרות | צילום: pinterest, צילום מסך
בועות סבון הן קסם אמיתי שלעולם אינו מפסיק להפתיע. הקיץ היא העונה המושלמת ללמוד כיצד לשלוט בבועות החלקלקות. ניתן לשדרג את הכיף הזה אם מחלקים את תמיסת הסבון לכמה מיכלים קטנים ומוסיפים לכל אחד 15 טיפות של צבע מאכל בגוון שונה. התוצאה היא בועות סבון צבעוניות שניתן גם לצייר בעזרתן אם מותחים נייר לבן ונושפים לכיוון הנכון. הבלונים המתפוצצים ישאירו חותמות מיוחדות על הנייר.

בתי בובות מבקבוקים

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
הם יבלו לפחות כמה שעות עם זה | צילום: pinterest, צילום מסך

הקיץ הזה מביא איתו הרבה לכלוך, זיעה וכביסות. כעת נמצא שימוש מצויין לכל בקבוקי נוזל ומרכך הכביסה הריקים שמצטברים ליד מכונת הכביסה. בעזרת סכין חיתוך ומעט דמיון ניתן ליצור מהם בתי בובות מתוקים שהילדים ישמחו לקשט ולאכלס ויכולים להעסיק אותם ללא מעט זמן.

עוד כתבות בערוץ בית ומשפחה:

מג(ר)ש פיצה

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
לא פחות מגאוני | צילום: pinterest, צילום מסך
קופסת פיצה מצפיית המונדיאל של ליל אמש יכולה להפוך עם בוקר למשחק כדורגל שולחני מקסים. כל מה שצריך הוא לצבוע מגרש, לייצר שני שערים ממנקי מקטרות או באילתור אחר, כדור קטן מפונפון, כדור קלקר או חתיכת צמר גפן מגולגלת, שני קשים שיזיזו אותו בעזרת האוויר ישירות לתוך השער ו...גוללללל!

אקדח מים

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
לא רק מלחמות מים בין האחים | צילום: pinterest, צילום מסך
אקדח מים יכול לשמש ליותר ממשחקי רדיפות והשתוללויות שפעמים רבות יסתיימו בבכי, והפעילות שלפנינו מתאימה גם לילדים יחידים, שאין להם אחרי מי לרדוף. כל מה שצריך הן כוסות פלסטיק, או בקבוקים, והרובה הופך לכלי קליעה למטרה. אפשר גם לסמן את הכוסות במספרי נקודות שונים על פי רמת הקושי.

אמבטיה צבעונית

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
דרך נהדרת להכניס אותם לאמבטיה | צילום: pinterest, צילום מסך

סטיקלייטים זולים וצבעוניים, כמו אלה שמחלקים ביום העצמאות וניתן לרכוש בזיל הזול בחנויות הכל בדולר, יכולים להפוך את האמבטיה בבית ללונה פארק מרגש. צריך רק להפעיל מספר סטיקלייטים, להחשיך את חדר המקלחת ולמלא את האמבטיה. אפשר לצייד את הילדים במשקפות צלילה, וכל העסק הופך לריף אלמוגים.

ארטיקים בריאים

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
בריא וטעים, יותר טוב מזה? | צילום: pinterest, צילום מסך
הקיץ היא עונת הקרטיבים והארטיקים. אופציה בריאה וכיפית, שגם נראית יפה יותר מרוב האפשרויות הקנויות, היא מילוי מתקני קרטיבים למקפיא בחתיכות שלמות של פירות חתוכים קטן, בעזרתם של הילדים כמובן, ולמלא את הרווחים הנותרים במיץ תפוזים או בכל מיץ אחר.

קוביות קרח צבעוניות

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
אלו הקוביות | צילום: pinterest, צילום מסך
פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
וזה מה שייצא לכם בציור | צילום: pinterest, צילום מסך
פעילות מעט מלכלכת אך לא פחות מגאונית, תדרוש מכם מיכלי הקפאה שונים לקרח, מים וצבעי מאכל. התוצאה של חיבור כל אלה יחד תיצור קוביות קרח צבעוניות שאפשר לצייר בעזרתן על נייר, על הגוף או על המדרכה. אפשר ללמוד ככה על ערבובי צבעים, וזה משחק מקורי על צבעי מים.

קביים מפחיות

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
ממש כמו פעם | צילום: pinterest, צילום מסך
יש דברים שתמיד נשארים מוצלחים. קביים מפחיות וחוטים למשל. כל מה שצריך זה שתי פחיות בהן מחוררים שני חורים, חוטים חזקים, וילד אחד נרגש שישמח ללמוד לעשות רעש בכל השכונה בעוד הוא משכלל את מיומנויות השיווי המשקל שלו.

שפריצרים צבעוניים

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
כן, אנחנו בעניין של פעילויות צבעוניות | צילום: pinterest, צילום מסך
אם נמאס לכם ולילדים מהגירים המסורתיים, הטרנד האחרון בתחום הוא לנטוש את הגירים המוצקים ולעבור לגיר בצורת ספריי. כל מה שצריך כדי להצטרף לכיף הם מספר בקבוקי שפריצר ריקים, חצי כוס מים, חצי כוס קורנפלור או קמח רגיל וצבע מאכל לפי הגוון הרצוי. מערבבים טוב טוב, ומשפריצים על המדרכה הקרובה. אפשר לעשות גם סטנסילים וליצור צורות בסגנון גרפיטי, או להשתמש בידיים ובעלים שונים כסטנסילים טבעיים.

לשבור את הקרח

פעיליות בית לקיץ (צילום: pinterest, צילום מסך)
זה רק נראה מעט מפחיד, להם זאת תעסוקה לחצי שעה לפחות | צילום: pinterest, צילום מסך
פעילות זו, ששואבת השראה מהסרט "לשבור את הקרח", אולי תשמע לנו המבוגרים מעט טפשית, אבל את הילדים היא יכולה להעסיק לזמן לא מבוטל. הפעילות נקראת "הפשרת ידיה הקפואות של הנסיכה אנה", ובמסגרתה תזדקקו לכפפות ניקוי מלייטקס, כמה חפצים קטנים ומים. נותנים לילדים להכניס לכפפות תכשיטי פלסטיק, כפתורים, חלקי לגו ושאר פיצ'יפקעס, ממלאים במים, ניתן להוסיף מעט צבע מאכל כחול לחיזוק האפקט, ומכניסים לפריזר. התוצאה, אחרי שמקלפים ממנה את הלייטקס, היא זוג ידיים קפואות, שבעזרת הרבה נחישות יוכלו הילדים להמיס או לשבור אותן ולשחרר מתוכן את החפצים.