נערה ממונטריאול מאתגרת את מוריה ואת החברה באקט מרדני ואמיץ, ומעלה שאלה חשובה ומעניינת לגבי הדרך שבה בוחרת החברה להתמודד עם נושא הצניעות, ומה כל זה עושה בעצם לבנות. לינדסי סטוקר בת ה-17 החליטה לבוא לבית הספר במכנסי ג'ינס קצרים ביום החם הראשון של השנה, ולהפתעתה התבקשה על ידי סגן מנהל בית הספר להחליף מכנסיים למשהו ארוך יותר. סטוקר סירבה ובמקום להחליף מכנסיים הלכה לחשוב קצת, והחליטה להדפיס פוסטר שמבהיר את עמדתה בנושא, אותו תלתה אותו ברחבי בית הספר.

>> לעמוד פייסבוק "להיות הורים טובים" עשיתם לייק?

"הואשמתי שחשפתי רגליים, זו הבעיה"

הצעירה התבקשה להחליף בגדים במסגרת מסדר פתע במהלכו נכנסו מורים לכיתות השונות וביקשו לבדוק את כל תלבושות התלמידים על מנת לוודא שהן עומדות בתקנים ובנהלים. "כשהגיעו אליי הם עצרו והביטו במכנסיים הקצרים שלי ומיד ביקשו שאחליף אותם", סיפרה סטוקר. "הם אמרו שאם לא אחליף מכנסים אושעה מהלימודים מאחר שאיני מתנהלת על פי הכללים. כשאמרתי להם שאני לא מבינה למה אני צריכה להחליף בגדים אמרו לי שזה ממש לא חשוב שאבין את הכללים, אני פשוט צריכה לפעול על פיהם".

סטוקר הרגישה מושפלת מאוד לפני כל חבריה, אך מעל לכל הטרידה אותה העובדה שהכללים עוסקים בגוף הנשי ולא בהתנהגות של הבנים בעקבות חשיפת הגוף, שהיא מה שמאיים בעצם על המערכת. לאחר שהרהרה בעניין הדפיסה עשרים פוסטרים שעליהם כתבה: "אל תשפילו אותה כי היא לובשת שורטס. חם בחוץ. במקום להשפיל בנות בגלל הגוף שלהן, למדו את הבנים שבנות אינן אובייקט מיני". מורי בית הספר הסירו את הפוסטרים לאחר עשר דקות בלבד, אך בזמן זה הם כבר החלו להתפשט במדיה החברתית. סטוקר זכתה לשיתופים המוניים ולתמיכה רבה ברשת וגם בין הבנות בבית ספרה, שהחליטו להפגין בסולידריות לצידה וללבוש מכנסיים קצרים ללימודים. "רוב התלמידים מסכימים איתה", אומרת חברתה לכיתה של סטוקר, סיירה דרולט. "נשים לא היו צריכות לכסות את עצמן לחלוטין אם החברה לא היתה מביטה עליהן באופן מיני".

עוד כתבות בערוץ בית ומשפחה:

"פליטת הפה שסיבכה אותי"
מה בני הנוער בישראל באמת יודעים על סקס?

איך לדבר עם ילדים על מיניות?

"שופטים אותנו על הדרך בה אנו מתלבשות", אומרת תלמידה נוספת, לורה פקאי בת ה-15. "אנחנו צריכות להשתנות בגלל איך שהבנים מסתכלים עלינו. זה מאוד משפיל. מבקשים מאיתנו לעמוד עם הידיים לצדדים ובוחנים את התלבושת שלנו ובעצם הבנים הם אלה שצריכים שיבחנו אותם. שילמדו אותם להתייחס יותר יפה לבנות ולהביט בהן באור אחר".

כל התמיכה הזו לא עוזרת בינתיים לסטוקר, שהושעתה מהלימודים. "החוקים קיימים על מנת לעזור לילדים ללמוד, ולהכין אותם לעתיד ולסביבת עבודה בוגרת, שם לא תסתובב בחורה במכנסיים קצרים כל כך", אומרת ראש ועד בית הספר, סוזן סטיין דיי. "לבנים ולבנות יש כללי לבוש שונים בחברה. זה לא עניין של בנים ובנות, זה לא העניין פה".

סטוקר אינה מקבלת את הטיעונים הללו ועומדת בגאווה על שלה. "הפרתי את הכללים והואשמתי בכך שחשפתי רגליים", היא מזכירה. "ומבחינתי זו בעיה גדולה".