מחקר חדש קובע: צחוק מרפא מקורונה! האמת שזה מחקר שאנחנו מימנו, אז לא בטוח שזה נכון. אבל למה צריך ואפילו חייבים, לדעתנו, ליצור רגעי צחוק דווקא בתקופה הזאת? בתור הורים לילדים שחווים בעצמנו את אתגרי התקופה, גם אנחנו מרגישים את הצורך למצוא תעסוקה לילדים ולהפיג את החרדות והלחץ. כהורים שהם גם קומיקאים, אנחנו מבחינים איך ביום יום בעזרת ההומור שלנו אנחנו מצליחים להגיע לילדים שלנו, להעביר להם את התכנים שאנחנו רוצים לפוגג להם את הדאגות. 

View this post on Instagram

A post shared by עופר ומאור (@oferandmaor) on


אז איך עושים את זה? איך יוצרים בכל זאת מצב רוח שמח בבית?

  1. שנו את הזווית
    לכל דבר יש זווית מצחיקה ונקודת מבט קומית. ברגע שתשאלו בכל פעם את עצמכם או את הילדים "מה מצחיק פה?", תוכלו להסתכל על חצי הכוס המצחיקה בסיטואציה.
  2. חדשות במינון נמוך
    אנחנו מוקפים בחדשות מלחיצות בכל מקום. הילדים נחשפים לזה ביחד איתנו, בצפייה משותפת או בהאזנה סמויה. חתמו עם עצמכם על הסכם: חדשות רואים רק כשהילדים הולכים לישון! קשה לשמור על מצב רוח שמח בבית כשכל שנייה החדשות מעלות לנו את מפלס החרדה.
  3. חפשו תכנים קומיים לצפייה משותפת
    בתור קומיקאים לכל המשפחה, השליחות שלנו היא לספק תכנים קומיים לצפייה משותפת שלכם עם הילדים. חפשו תכנים מצחיקים בהם תוכלו לצפות ביחד; אנחנו ממליצים להשתמש בסרטונים במיוחד כדי לדבר על נושאים שמטרידים אותם. אם הם מתלוננים שהם לא יכולים לצאת החוצה, תוכלו להראות להם  את הסדרה "החופש הגרוע בעולם". אחרי זה הם כבר יעדיפו להישאר בבידוד. אין דבר יותר מחבר מצחוק משותף.

יש כאן הזדמנות מדהימה ליצור קשר חדש עם הילדים - להנחיל להם ערכים של אופטימיות, לגרום להם להבין שתמיד יש אור בקצה המנהרה, ולהבהיר להם שביחד אפשר לא רק לשרוד את התקופה אלא גם לצחוק לכל אורכה. למדו אותם את דרך ההומור, מהי גישה קומית שתישאר איתם לכל החיים. אנחנו מאחלים לכם שתמיד תצחקו.