לסיפור הזה יכול היה להיות סוף רע מאוד. ביום שישי האחרון ניגש אדם מבוגר לגן ילדים במרכז הארץ, וביקש לאסוף את אורלי (שם בדוי), ילדה כבת שלוש. כדי להוכיח את הקשר שלו אליה, הוא נקב בשמה.

"הוא נכנס לפתח הדלת בדיוק בשעה שמתחילים להוציא את הילדים ואמר 'שלום אני סבא של אורלי, באתי לקחת אותה'", מתארת האם את האירוע בשיחה עם mako. "הוא אמר לגננת את השם של הילדה שלי, אך אני לא יודעת מי הוא האדם הזה. אני בכלל לא מכירה אותו. אני לא מבינה מה הוא רוצה מהתינוקת שלי".

למרבה המזל, הגננת של אורלי לא סטתה מהנהלים והבהירה לאיש שכיוון שהיא אינה מכירה אותו, היא צריכה להתקשר לאם כדי לקבל ממנה אישור ישיר להעביר אליו את הילדה. "הוא ענה לה: 'תביאי לי דחוף, אני ממהר'. לאחר שהוא ראה שהגננת מחייגת אליי הוא פשוט ברח. אני אפילו לא רוצה לדמיין איך זה היה נגמר אילו היא פעלה אחרת".

אביה של אורלי ציין שבגן אין מצלמות אבטחה, ולכן אין אפשרות כלל לזהות את האדם שהגיע אל הגן.

האם מודה שהיא מתקשה להתאושש מהאירוע. "למזלי, הגננת הייתה ערנית ונמנע אסון שאין לתאר במילים. היזהרו והזהירו את הסובבים שלנו. אמנם ביום שישי זאת הייתה התינוקת הקטנה שלי אבל מחר זה יכול לקרות לכל ילד אחר".

לפי חוזר מנכ"ל של משרד החינוך, אין להביא ילד לגן או לשלוח ילד לביתו בסיום יום הלימודים ללא ליווי של אדם מורשה מטעם ההורים.