השבוע הותר לפרסום שמה של שולמית צרפתי, הגננת שחשודה בהתעללות בפעוטות במשפחתון באשקלון. ב-2016 היא הורשעה בעבירות דומות אבל שמה לא פורסם, והורים המשיכו לרשום את ילדיהם לאותו הגן מבלי לדעת שזו הגננת המדוברת. היא הורשעה וחזרה לעבוד. בתכנית "סוגרים שבוע" דיבר זוהר ישראל עם א', אמא לאחת הילדות בגן שבו עבדה צרפתי.

מתי הבת שלך הייתה בגן?
הילדה שלי הייתה בגן כמעט שנה. היום היא בת שנתיים. בהתחלה היא הייתה בקבוצה של גננת אחרת, שטיפלה בילדים קטנים יותר. השנה היא עלתה לכיתה של שולי, וקרה ומה קרה.

לא ידענו שום דבר, התרשמנו לטובה. הגן נראה מאוד מושקע. היא הייתה נראית אישה טובה, מקצועית. האמת שבחיים לא הייתי חושדת בה.

יצא לכם להכיר גם את בני המשפחה שלה?
כן, בעלה עבד איתה. הוא היה הנהג של הגן. הוא היה נראה בן אדם טוב.

איך הגבת כשגילית שהיא חשודה במעשים האלה?
הייתי בהלם. היא נעצרה ביום רביעי, ואנחנו שלחנו את הילדים שלנו ביום חמישי בבוקר לגן כרגיל, כי אף אחד לא דאג לעדכן. הם לא סגרו את הגן, הם עבדו כרגיל. אם כמה הורים שהילדים שלהם סבלו לא היו הולכים למשטרה ועושים בלגן שהגן עדיין פועל, אז סביר להניח שגם לא היינו יודעים. אז הסיפור היה נסגר כמו שהוא נסגר לפני כמה שנים.

אפילו בעלה של הגננת עדכן אותנו רק ב-12:00, כשהילדים היו בגן, כי כבר לא הייתה לו ברירה, כי כלי התקשורת דיווחו. אני חושבת שהוא היה צריך לעדכן יום לפני, כשהיא נעצרה.

הגעתם ביום חמישי בבוקר, ומה אמרו לכם?
בעלה לקח את הילדים בבוקר. הוא שידר עסקים כרגיל, לא אמר מילה. רק ב-12:00 הוא התקשר להודיע לבעלי שיבוא לקחת את הילדה כי הם נאלצים לסגור את הגן. בעלי חשב שיש איזה אירוע משפחתי ופשוט רץ לגן.

אני קראתי בבוקר כתבה שגננת נעצרה. לרגע לא תיארתי לעצמי שזו הגננת של הילדה שלי. כשבעלי התקשר שהוא הולך לקחת את הילדה הבנתי שכנראה מדובר בזה.

אתם חוששים שגם הבת שלכם עברה התעללות מהגננת הזאת?
כן. גם היא לא עברה התעללות פיזית, אז התעללות נפשית כן הייתה שם. ילדים בני שנתיים עברו ושמעו את כל הדברים האלה... זו התעללות לכל דבר.

בחודש האחרון הגננת שינתה את הסיסמה למצלמות האבטחה שדרכן יכולנו לצפות באפליקציה במה שקורה בגן. כל בוקר היינו מתקשרים ושואלים מה עם המצלמות, וכל פעם קיבלנו תירוץ אחר. 'המצלמות לא עובדות', 'הטכנאי בדרך'. בשבוע האחרון זה כבר לא היה נראה לי תקין.

אני יודעת שלמשטרה יש את כל ההקלטות, ואם באמת היה משהו עם הבת שלי יזמנו אותי לחקירה.

מה תעשו עכשיו? איך תוכלו לסמוך על גננת אחרת?
לסמוך בעיניים עצומות אני לא אסמוך על אף אחד. זה יהיה נורא קשה. אבל אין מה לעשות. באיזשהו שלב אתה חייב לשחרר. היא תצטרך להיכנס למסגרת מתישהו. ככה או ככה.