מקרה מטריד במיוחד של אלימות בחטיבת ביניים בקרית חיים - חשד שילד הותקף על ידי אביו של תלמיד אחר איתו הסתכסך לפני כן. על פי עדותו של המותקף, רק התערבות של שומר בית הספר מנעה אלימות חריפה יותר.

את המקרה חשפה צהיינש אבטה, אחותו של התלמיד המותקף, בפוסט שפרסמה בפייסבוק. לדבריה, אחיה בן ה-12 ספג קללות והצקות מתלמיד אחר. בסוף השיעור, היא אומרת, אף נזרק לעברו שולחן. אז כבר החל ביניהם עימות פיזי.

לדברי אבטה, לאחר שהפרידו בין השניים, אחיו נלקח לשיחה אצל סגן מנהל החטיבה, ואילו התלמיד השני ברח מבית הספר, וקרא לאביו. האב פרץ לבית הספר, והחל לחפש את התלמיד שלטענתו הרביץ לבנו. הוא הכה תלמיד שלא היה קשור למקרה, ואז תקף לטענת אבטה את אחיה הקטן ואף הבהיר לו שאם יפגוש אותו לבד ידקור אותו.

רק אז הצליח שומר בית הספר להשתלט על האב ולהרחיק אותו מהמקום. לטענת אבטה, מורים אחרים היו עדים לאירוע, לא התערבו ולא הזעיקו משטרה.

אבטה, בת 22, היא עמוד התווך במשפחה שבה ההורים אינם דוברי עברית. היא בוכה לא מעט כשהיא מתארת את המקרה, ולא מבינה מדוע אף אחד מצוות בית הספר לא סייע לאחיו. רק חבריו היו אלה שהחזיקו אותו וגררו אותו לחדר המורים.

לדבריה, היא גילתה על האירועים בבית הספר לאחר שמורתו של אחיה ביקשה שתבוא לקחת אותו, כיוון שהיא חוששת לחייו. לטענתה, בבית הספר סירבו לבקשתה להזמין משטרה למקום, וכשהתקשרה בעצמה כדי להתלונן, התלונה בוטלה על ידי מנהלת בית הספר.

באותו הזמן היה זה דווקא האב שהגיע לתחנת המשטרה והגיש תלונה נגד אחיה של אבטה. היא עצמה הגישה תלונה נגדית, והמקרה נחקר על ידי המשטרה.

את כועסת על בית הספר?
"אני בוגרת של התיכון הזה, לא חוויתי גזענות. אבל מאז התחלפה הנהלה ואני מרגישה שבית הספר מנסה לטאטא את זה מתחת לשטיח או שהם פחדו מהאבא או שהם פחדו שנסגור את זה בשקט".

mako יצר קשר עם האב כדי לקבל את תגובתו, אולם זה סרב להגיב לטענות.

ממשרד החינוך נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את האירוע ואת הפגיעה בתלמיד. לנוכח המקרה, הוגשה נגד ההורה תלונה במשטרה. כמו כן, התלמיד הפוגע הורחק מבית הספר למשך יומיים.

"לצד אלה, בית הספר קיים בכיתות הלימוד שיחות אודות החומרה וההשלכות ההרסניות שבמקרי אלימות, ובכלל זה במקרה שארע. צוותי החינוך הנחו את התלמידים כיצד להימנע מהגררות למקרים   פסולים כמו זה שהתרחש. בית הספר מלווה את התלמיד שנפגע ונותן לו את כל התמיכה הנדרשת".

ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד לנטען, תלונות נגדיות נגבות ונחקרות במסגרת אותה החקירה שנפתחה בעקבות התלונה הראשונה, ללא כל קשר לסדר הכרונולוגי של הגשת התלונות וללא תיעדוף כלשהו, וכך נעשה גם במקרה זה. הטיפול המשטרתי במקרה, כמו גם החקירה של התלונות ההדדיות שעדיין מתנהלת בימים אלו, מתבצעת ביסודיות ובמקצועיות, ללא כל קשר למוצאם או זהותם של הצדדים, ואנו דוחים על הסף כל טענה או רמיזה אחרת באופן שחוטא לאמת".