הגננת כרמל מעודה מואשמת בהתעללות ב-11 פעוטות שהיו תחת חסותה בפעוטון "בייבי לאב", אבל לאורך חמש השנים שבהן הגן פועל עברו תחת ידיה האלימות עשרות פעוטות. הורים לילדי הגן מהשנה הנוכחית ומשנים עברו התאגדו כדי להגיש נגד מעודה תביעה אזרחית בגין הנזקים ההתנהגותיים וההתפתחותיים שנגרמו לדבריהם לילדים שלהם, בעקבות האלימות הקשה שהפעילה נגדם מעודה.

יוליה אהרון, אמא לשני פעוטות שלמדו בגן של מעודה ומי שהייתה חברה טובה שלה במשך תקופה, סיפרה ב"חדשות הבוקר" על הנזק שנגרם לילדיה בעקבות השהות בגן: "לילד האמצעי שלי יש בעיות התנהגות מאוד קשות, בעיות רגשיות מאוד קשות. הוא מאוד אלים. אהבה ותסכול הוא מביע רק דרך אלימות, הוא לא מכיר דרך אחרת".

איך את בטוחה שזה כתוצאה ממה שהוא עבר בגן?
"הילדים סיפרו לי שהיא הייתה פוגעת בהם מילולית ופיזית".

איך לדוגמה?
"בני האמצעי סיפר שהיא הייתה נותנת לו צביטות בטוסיק, פליקים בטוסיק, מכות בראש והייתה עושה לו כואב מאוד בפה. עד היום הוא מחביא אוכל שהוא לא סיים לאכול. שאלנו אותו למה, הוא אמר שהוא מפחד שייראו שהוא לא סיים כי אז עושים לו מאוד כואב בפה".

בנך הבכור גם היה בגן של מעודה.
"שאלתי אותו אם מתישהו כרמל הרביצה לו והוא אמר לי, 'לא, לגדולים היא לא הרביצה, רק לתינוקות'".

היו סימנים מחשידים?
"לא היו סימנים מקדימים, לא היה משהו שעורר את החשד שלי. הילדים אמרו שהם פחדו לספר כי כרמל הייתה אומרת להם, 'אם אתם תספרו לאמא ואבא, מחר יכאב לכם יותר'".

היית בקשר טוב מאוד עם כרמל, הייתן חברות.
"נכון, היינו גם חברות טובות. היא הייתה בת בית אצלי, וזו פגיעה כפולה".

כשהיא הייתה באה לבית שלך, איך הילדים הגיבו כשראו אותה?
"בדיעבד כשחושבים אחורה, אז פתאום יש את הסימנים הקטנים האלו. הם היו מסתכלים, מחייכים והולכים לחדר. לא הייתה יותר מדי אינטרקציה, אולי זה כתוצאה מזה".

ברגע שהבנת מה מעודה עשתה לילדים, איך הרגשת?
"לא רציתי להאמין באותו הרגע. את לא רוצה להיות חלק מהאמהות שהילדים שלהן נפגעו בגנים, כי את אומרת, הילדים שלי היו במקום כל כך חם וכל כך אוהב, והם כן הלכו בכיף אליה. לא היו לי נורות אדומות. ראיתי את הוידאו, הגעתי לדיונים והתמוטטתי. זה נושא לא פשוט, להתמודד עם הילדים, להכיל אותם ואת כל מה שהם עברו, וגם אנחנו צריכים להתמודד עם הפגיעה הזאת, שפגעו לנו באוצר שלנו".

זה שובר את הלב.
"הסיוט של כל הורה מתגשם פתאום, שיפגעו לו בילד, ביקר מכל".

הורים אחרים גם סיפרו על התופעות שאת מתארת, בעיות בהתנהגות אצל הילדים שלהם?
"יש ילדים מופנמים מאוד, ילדים שיש להם בעיות עם אוכל, לא מוכנים לאכול לחם. אנחנו רואים את התוצאות שהיא עשתה עד היום על הילדים שלנו".