אלמונים ריססו אתמול על קירות בית הספר היסודי בקיסריה בערבית "פלסטין שלנו" וגרמו נזק קל לציוד בכיתות. למרות ניסיונות הרגעה מצד בית הספר, החליטו כמה הורים לא לשלוח את ילדיהם ללימודים.

ההערכה היא שהכתובות רוססו בשעות הערב, כשבית הספר ריק מאדם. בכירים במשרד החינוך ואת ועד ההורים והוחלט לתגבר את האבטחה סביב בית הספר כדי לשמור על ביטחון התלמידים. עוד נקבע ששומר בית הספר יעבוד שעה 16.00 ובקרוב יותקנו מצלמות אבטחה ברחבי בית הספר כדי להרתיע כניסת גורמים פליליים או לאומניים.

ועד ההורים הודיע שהתקין היום לחצני מצוקה בכל מוסדות החינוך שיחוברו ישירות לחפ"ק בעת הצורך.

הנושא הועבר לטיפול המשטרה כדי לאתר את החשודים במעשה. החשד הוא שריסוס הכתובות קשור למהומות בערים המעורבות ובצמתים באזור החוף.

"אנחנו מבקשים להרגיע את הרוחות אל מול הילדים על מנת שלא לפגוע בתחושת הביטחון שלהם, במיוחד בימים אלה", ציינה יו"ר מועצת ההורים, ציפי ביטון ישי בהודעה ששלחה להורים.

כתובת בבית הספר בקיסריה

היום מתכוונת מנהלת בית הספר להיכנס לכיתות ולשוחח עם התלמידים כדי להרגיע אותם.

"זה מקרה חמור מאוד ואנחנו לא מקלים בו ראש נהפוך הוא ערבנו את כל הגורמים כולל המשטרה", ציין גורם בבית הספר.

אבל לא כל ההורים נרגעו מהמהלכים הללו. "אנחנו לא מוכנים לקחת שום סיכון שבעולם. הילדים שלנו נלחצים מאוד מהכתובות בערבית. אנחנו סומכים על המנהלת אבל עדיין חוששים שמאבטח אחד מבוגר בבית הספר לא יוכל לתת להם מענה בזמן אמת. הם יישארו בבית עוד כמה ימים עד שהכול יירגע ונחזיר אותם ללימודים", סיפר אחד ההורים ל-mako.