"ילדים קטנים - צרות קטנות", אומרים הורים למתבגרים ומגלגלים עיניים כשהם שומעים את תלאותיהם של ההורים לתינוקות ופעוטות. הורות למתבגרים היא, יש אומרים, חוויה ייחודית, וככזאת היא זקוקה לעמוד פייסבוק משלה, שם יוכלו ההורים ליצורים ההורמונליים שעוברים כעת את גיל ההתבגרות להנות מתחושת ׳צרת רבים חצי נחמה׳ ולצחוק יחד. הציטוטים בעמוד, שחלקם נאספים מרחבי הרשת וחלקם כבר מוצעים באופן אורגני על ידי משתמשים, יאוגדו בהמשך לספר ובו יהיו חוקים וטיפים לגידול ילדים בגילאים שונים.

היוזמה המתוקה שייכת לתמר שחר, שהקימה עמוד פייסבוק פופולרי אחר: "אבא נולד" - עמוד מצחיק ומרגש בנושא הורות בעל יותר מ-30 אלף עוקבים, שיצא מתוכו גם ספר - מדריך לאבות בהתהוות. "יש לי ארבעה מתבגרים בבית", מספרת שחר. "מי שאין לו מתבגרים לא יבין. ברגע אחד, מילד חמוד וחייכן, נהיה יצור שעיר והורמונלי, עצבני על כולם, ובטוח שהוא היחיד הצודק וכל העולם נגדו. עובר לדבר בהימהומים בלבד, אם הוא בכלל מדבר. המעבר הזה מאוד מוזר ובהתחלה ממש אפשר להיעלב מזה, הם כל כך מעצבנים! את (בעיקר "את". האבות לא מתרגשים) לא מבינה מה עשית ולמה זה מגיע לך".

שחר בעלת הנסיון הרב מספרת שיש אור בקצה המנהרה. "אחר כך מבינים שאין מה להיעלב וצריך להוריד ראש, למלא את הפריזר בבורקסים כדי שיהיה ליצור ולחברים שלו מה לאכול, ולחכות כמה שנים שזה יעבור. זה עובר בערך כשהם ממילא הולכים לצבא. אני ובעלי עוברים עם הילדים סיטואציות מייאשות, ומרוב ייאוש זה גם מצחיק. סטטיסטית, פעמיים ביום מישהו מהם טורק לנו את הטלפון בפרצוף, או צועק עלינו בלי סיבה. אי אפשר לנחש מי מהם זה יהיה או למה.

שחר הבינה בעצמה שהיכולת לצחוק על הנושא עם אחרים שנמצאים בסוד העניינים, עוזרת לעבור את התקופה המאתגרת. "החברים סביבנו גם הם עם מתבגרים, תודה לאל - אז הם מבינים את המצב", היא אומרת. "כולנו באותה סירה. מסתבר שבכל העולם הורים למתבגרים חווים את אותו הדבר, למרות שלא בדקנו על תרבויות רחוקות, ובאמת מעניין איך מתבגר אסקימוסי טורק להורים שלו את דלת האיגלו בפרצוף. החלטתי לפתוח דף להורים למתבגרים, כזה שיהיה כיף להיות בו, ושיהיה מצחיק, או מרגש, או מיואש כי ביחד הייאוש יותר נוח. זה לא דף לתיאוריות פסיכולוגיות, ולא קבוצה לתמיכה הורית מהסוג הקיטשי. זה דף מצחיק, כדי שביחד נעבור את זה בשלום".