מערכות היחסים בין כלה לחמותה הן לרוב מורכבות ומאתגרות, אבל לג׳נה וול, גננת מאטלנטה, הייתה ללא ספק את החמות האיומה והקיצונית מכולן. ג׳נה, בת 35, היתה בהליכי גירושים מבעלה ואבי שני ילדיה, ג׳רוד, ועל פי חשדות המשטרה, נורתה על ידי חמותה במטבח בית הוריה, בנוכחות הסבים מהצד השני, כששני ילדיה, הנכדים של היורה ממתינים מחוץ לבית, במכונית. הנכדים לא ראו את הרצח אבל שמעו את היריות.

החמות, אליזבת וול, 63, לא היתה בקשר עם הנכדים, וכעת היא מואשמת ברצח, בהחזקת נשק ללא רשיון ובאכזריות כלפי ילדים. הדו״ח המשטרתי טוען שבבוקר חמישי האחרון הגיעה אליזבת לבית הוריה של ג׳נה. תחילה הוציאה את שני נכדיה, בני 7 ו-8 והכניסה אותם לרכב. לאחר מכן, התקשרה לבנה וסיפרה שאספה את הנכדים ושיגיע לבית. אז, נכנסה הביתה וירתה באמם של הילדים, כאשר הם שומעים את המתרחש מרחוק. כשהגיע ג׳רוד למקום מצא את אמו יושבת בסלון כשרובה מוצמד לראשה. המשטרה טרם פרסמה את מסקנותיה לגבי המניע לפשע, אבל ידוע שהמקרה מגיע בסופה של התכתשות משפטית ארוכה סביב הגירושין.

האב לא היה חלק פעיל בחיי ילדיו מאז הפרידה. השניים נישאו בשנת 2004 והתגרשו לפני כשנה. ג׳רוד, שעבד כחוקר משטרתי, טען כי לג׳נה היה רומן, טענה שהציג רק לאחר הגירושים, והיא הכחישה בכל תוקף. האב ניסה לקבל משמורת יחידה על ילדיו בטענה שג׳נה אינה מסוגלת להחזיק בהם מבחינה כלכלית ורגשית, ושאינה יציבה. ג׳נה היתה גננת אהובה שניהלה בלוג של הגן שלה, בו כתבה: ״תמיד רציתי לעבוד עם ילדים, זו היתה תשוקתי ואחרי שנים בעולם המכירות עשיתי קפיצה של אמונה עיוורת, שיניתי מסלול והשגתי תעודת הוראה. אני יודעת שעומדת להיות לנו שנה מדהימה!״

חמות מהגהינום (צילום: Cobb County Sheriff's Office)
אליזבת וול: חמות, סבתא ורוצחת בדם קר | צילום: Cobb County Sheriff's Office

בית הספר שבמסגרתו הגן של ג׳נה הרכין ראש בתוגה והלם, ושחרר את ההצהרה הבאה: ״ג׳נה היתה חברה אהובה בצוות של בית הספר קמפ. ״היא היתה חלק מהקהילה שלנו ואנו שבורי לב. היא היתה גננת נפלאה, חברה מסורה ואם אוהבת. הבנים שלה היו כל עולמה. רוחה החיובית והחיוך הזורח והקבוע שלה יחסרו לכולנו מאוד".

>> חמה אש: המדריך המלא לכלה ולחמות