האימה ממה שמתרחש מאחורי דלתות סגורות כשהילדים שלנו רחוקים מאיתנו היא תמידית. סיפורים כמו זה שלפנינו מעלים את רמת המתח, אבל גם את המודעות לכך שיכולים להתרחש דברים קשים ומזיקים ממש מתחת לאף. זה מה שקרה לאמא מסט. לואיס, שגילתה שמתרחשים בגן קרבות אלימים בעידודה של הגננת.

בנה של ניקול מרסיל בן הארבע היה בין הילדים שעידדו אותם ללכת מכות עם ילדים אחרים, כשהמעודדות הראשיות היו הגננת מיקיילה גליפורד והסייעת טינה דיילי. על פי כתב התביעה דרשה הגננת מהילדים להלחם, לאיים ולפגוע אחד בשני, וספציפית בבנה של מרסיל. "בני פחד מאוד," סיפרה מרסיל לחדשות רשת ABC. "הוא לא הבין למה החברים שלו פתאום מרביצים לו מכות רצח. אלה הילדים שאיתם גדל. הוא קורא להם חבריו הטובים ביותר. הוא לא הבין למה קיבל מהם בוקסים לפרצוף. אני לא מכירה אף הורה שיצפה בסרטון כזה ולא יזדעזע. ותנסו עכשיו להסביר לילד שמה שקרה לא נורמלי, אפילו שהגננת האהובה שלו הכריחה אותם להתנהג ככה."

עוד שניים מבניה של מרסיל היו במקום כשהקרבות התנהלו, כי סיימו כבר את הלימודים בבית הספר והגיעו לאסוף את האח. "הם ידעו שזה לא בסדר, אבל המורות לא הפסיקו את המכות," מספרת האם. אחד הבנים החליט לצלם באייפד שלו ושלח את הסרטון לאמא. "כשראיתי את הוידאו הייתי בהלם. מיד עזבתי את העבודה ורצתי לשם. התקשרתי במקביל ואמרתי להם להפסיק עם זה." כשהגיעה, התקשרה גם למשטרה, וכל הצוות עבר תשאול, וכך גם ילדיה.

מנהלת הגן אמרה למשטרה בראיון כי לא היה לה מושג על המתרחש, וכי הגננות סיפרו לה שהילדים היו משועממים, שנגמרו הפעילויות המתוכננות, וכך גלשו העניינים לתחרות היאבקות. שתי הנשים פוטרו במקום. הרבה ילדים שרואיינו הודו כי זו לא היתה הפעם הראשונה ששיחקו במשחק. "זה קורה הרבה," אמרו. הגננת האחראית אמרה: "התכוונתי שילכו מכות עם כפפות ספוג, כדי להוציא מרץ ולהתעמל קצת. זה היה רק שלוש דקות או משהו, ואף ילד לא נפגע. עדיין, זה היה שיקול דעת מוטעה מצדי ואני מבינה את זה."

הגן, לפחות לעת עתה, לא נענש על המקרה, ומרסיל תובעת ממנו סכום של 25 אלף דולר פיצויים. "לקח לבן שלי המון זמן להרגיש בנח ולחזור לגן. לקח לו המון זמן להבין שהם לא יפגעו בו שוב ולא יכריחו אותו להילחם," מגלה האם. "זה כל כך עצוב, ומיותר שנאלצנו לעבור את כל הסיפור הזה."