בן 15 מצפון הארץ שהיכה באכזריות ביחד עם צעיר נוסף את חברם לכיתה לא יועמד לדין כיוון שהמשטרה לא חקרה אותו בנוכחות הוריו או פרקליטו.

התקיפה אירעה לפני כשנתיים, בזמן שהתלמידים המתינו להסעה של בית הספר. בן ה-15 וחברו הסתערו על נער עמו היו מסוכסכים והחלו להכות אותו ללא מעצורים. "הם היכו אותי בראש, נתנו לי אגרופים ובעטו בי בכל הגוף", סיפר התלמיד המוכה.

שני הנערים נעצרו לחקירה, שבסיומה הוגשו נגדם כתבי אישום לבית המשפט השלום בנצרת בגין עבירה של תקיפת סתם.

אלא שאז התגלה פגם מהותי בהליך. פרקליטו של הנער שנאשם בתקיפה טען שיש למחוק את האישום נגדו בגלל ליקויים שונים, ביניהם העובדה שהוא נחקר ללא נוכחות הוריו או עורך דין המייצג אותו.

לדבריו הסנגור, לא הייתה כל דחיפות בחקירתו וניתן היה לבצע אותה בנוכחות הוריו או עורך דין מהסנגוריה הציבורית ולא הגיוני שרק עשרה חודשים לאחר המקרה הוגש נגדו כתב אישום.

מנגד טענה התביעה, כי לא נפל כל פגם בהליך החקירה ומשכך אין לבטל את כל עילה לבטל את כתב האישום.

השופטת טל ויסמן בן שחר ציינה, כי המעשה בגינו נאשם התלמיד הוא חמור, אך יחד עם זאת היא מתחה ביקורת על התנהלות מנהל בית הספר שלא נתן מענה למעשה האלימות ולא נקט בכל האמצעים הדרושים  לטיפול במקרה ולא זכה לטיפול הולם בתוך מערכת החינוך כפי שצריך להיות.

"סוף דבר פגמים מהותיים נפלו בחקירתו של הקטין, כשהוא בן 15 וחודשיים בלבד וזכותו להליך הוגן קופחה ונפגעה", ציינה השופטת בהחלטתה למחוק את כתב האישום נגד התלמיד.

ההליך המשפטי נגד הנער הנוסף שהיה מעורב בתקיפה נמשך.