הטיפול בבני השלוש בגני ילדים ממלכתיים עורר בעיות מההתחלה. אבל מה שקרה לאחרונה בישוב קהילתי בשומרון נשמע חריג במיוחד. סייעת בגן ילדים סירבה לעזור לילד שלא הצליח להתאפק עד שיגיע לשירותים. במקום לעזור לו להתנקות, היא הזעיקה את אמו ממקום עבודתה ונתנה לילד לשבת בצד. מלוכלך.

"כשהגעתי לעבודה היא התקשרה לספר לי שהילד שלי שלשל והיא לא יכולה להתעסק איתו כי היא צריכה לקבל ילדים לגן ולכן היא משאירה אותו בצד ככה עד שאגיע", מספרת האם. היא מיהרה לעזוב הכל ולהגיע אל הגן. 

כשהגיעה לשם ראתה משהו שזעזע אותה. "הילד שלי, הפרח שלי ישב לבד בצד עם דף וצבע שחור ביד צבע את כל הדף בצבע שחור והוא כולו מרוח בשילשול של עצמו. הילד היה עם מכנס קצר והרגליים שלו היו מלאות בשלשול שנדבק לו לרגליים מלמעלה ועד למטה. שעה שלמה שהילד ישב במצב הזה וחיכה לי שאבוא לקחת אותו וכשהגעתי הילד בכה ואני בכיתי ביחד איתו כל הדרך לבית".

לדברי האם, לא מדובר בפעם הראשונה שמקרה כזה קורה. "כבר בתחילת השנה כשהיו לילד שלי פספוסים פה ושם היא בחרה שלא לנקות אותו ולא להחליף לו בטענה שהיא לא נוגעת באיברים מוצנעים של ילדים".

לטענת האם, היחס של הסייעת השפיע לרעה על בנה. "קיבלתי הביתה כל יום ילד בכיין, עצבני, חסר סבלנות, חסר שמחת חיים, ילד מלא בעצבים פנימיים על כך שהוא מרגיש מנודה. הילד שלי הלך ונבל לי מול העיניים".

ואם זה לא מספיק, פנייה לעזרה מהגננת הובילה לתגובה המדהימה הזו: "אני בטוחה שאם תהי בוועד אז הילד שלך יקבל יחס אחר".

האם מספרת כי הוצע לה להעביר את בנה לגן אחר, אבל היא ויתרה על הפתרון הזה בגלל הסמיכות לסוף השנה. בינתיים הילד נשאר בבית. "הבטחתי לעצמי לא לנוח ולא לשקוט עד שאגלה מה קורה שם. כמובן שפניתי לגורמים הרלוונטיים במקום מגורי אבל נכון לעכשיו נשארתי בלי תשובות", אומר האם.

למרות פניית mako, הסייעת והמועצה המקומית סירבו להגיב לדברים.