ביום שלישי אחר הצהריים, ברנדי ולה, נערה בת 18 בכיתה י״ב בטקסס לא יכלה עוד לסבול את ההתעללות שעברה מחבריה לכיתה, והחליטה לקחת את חייה בידיה בעזרת אקדח. משפחתה, ששמעה את הבכי בוקע מחדרה, הספיקה להתחנן שלא תעשה זאת לפני שלחצה על ההדק. עכשיו מנסה הקהילה להבין מה קרה לילדה היפה, ואיפה עבר הקו האדום שנחצה מבלי שמישהו יתערב ויציל את ברנדי.

מאות אנשים התאספו בחצר התיכון הטקסני בו למדה ברנדי עם היוודע דבר התאבדותה, הדליקו נרות וניסו לעכל את הבשורה. המשפחה מיד הכריזה באמצעי התקשורת שההתאבדות היתה תוצאה ישירה של התעללות מקוונת ממנה סבלה, והמשטרה פתחה בחקירה בנושא. אביה של ברנדי, ראול ולה, אמר שההתעללות כללה הצקות מחשבונות פייסבוק פיקטיביים, הקנטות בטלפון והתחזות לברנדי ברשת ושיוך מעשים מגונים לתמונותיה. ברנדי אכן החליפה מספרי טלפון שוב ושוב והתלוננה על הצקות מספר פעמים במשטרה, אבל שום דבר לא השתנה מאחר שלא הצליחו לתפוס את המציקים.

"ביום של ההתאבדות היא שלחה לנו הודעה מדאיגה,״ מספרת אחותה האבלה ג׳קלין, 22. ״היא כתבה: אני אוהבת אתכם כל כך ותזכרו שאני כל כך מצטערת על כל מה שקרה. אחר כך שמעתי מישהו בוכה ורצתי למעלה לחדר שלה. מצאתי אותה צמודה לקיר עם האקדח צמוד לחזה. היא בכתה ובכתה ואני התחננתי: ברנדי, ברנדי, בבקשה אל תעשי את זה. ברנדי, לא".

"בימים לפני ההתאבדות היא נראתה פתאום מרוחקת ומוזרה. היא חייכה אבל ראיתי שקורה שם משהו אחר", אומרת חברתה הטובה של ברנדי, מארני ויינשטיין. בית הספר הוציא הודעה לתקשורת בו תיאר את ברנדי כנערה פופולרית ואהובה על המורים והתלמידים. על פי ההודעה, ברנדי עדכנה גם את בית הספר על ההצקות לאחרונה, וסיפרה שמציקים לה בטלפון ובערוצים נוספים.

"הכאב שכולנו מרגישים עכשיו קשה מנשוא", מוסיפה חברתה. "זו טרגדיה ענקית. היא לא תוכל לעולם להתחרט על ההחלטה הזאת שלה. היא היתה מהאנשים האלה שגורמים לך מיד להרגיש בנוח. היא היתה מדהימה ועדינה והחיוך שלה היה מדבק. אני יודעת שזאת קלישאה, אבל זה נכון. כזאת היא היתה. לא היתה לה עצם מרושעת אחת בגוף".

>> הפתרון לאופניים חשמליים: הילד חטא? ההורים ישלמו