זוהי תקופה מרגשת להיות בה ילדה. יש רוחות של שינוי באוויר, העצמה אישית ונשית, ונדמה שהאפשרויות מתרחבות. המרד נגד דונאלד טראמפ המשיך בנפילתו של הארווי ויינשטיין, מה שאיוורר המון רוחות ושדים, אבל איפשר לתת מבט חדש בהמון דברים, ולהבין את מה כדאי לעדכן. הורים רבים הבינו שתמיד כדאי להתחיל מהבסיס - מהילדים והילדות, ועוד ועוד תכנים מרוממי נפש לילדות חזקות, שכל העולם פתוח בפניהן, נוצרים. אחרי שהספר המופתי ׳סיפורים לפני השינה לילדות מורדות׳ כבש את העולם, מגיעה יוזמה מקומית נפלאה שמבקשת לרענן את תפיסת הנסיכות, ומגישה לנו נסיכה שמאמינה ביכולות שלה, ומתמודדת עם הדרקון לגמרי לבד.

"אנו מאמינות ששינויים גדולים מתחילים מהדברים הקטנים," מסבירות יוצרות ׳הנסיכה וסוד הדרקון׳, קבוצת התיאטרון Blackbox, פרוייקט ההדסטארט המוצלח שלה נמצא לקראת סיום. "כדי לגדל דור שוויוני יותר, כדי להצמיח נשים שמאמינות בעצמן וביכולות שלהן, אנו כיוצרות, יוצרים וכהורים צריכים להעניק להם מודלים טובים יותר לחיקוי מהאגדות ומהסיפורים שכולנו גדלנו עליהם. דמותה של תיאה הנסיכה האמיצה בנויה משלל תכונות אופי ראויות להערצה שאינן שייכות לבנים או לבנות, מתוך ההבנה שדמות כזאת תעורר אצל הבנים הזדהות. גם בנים ייהנו מדמות מנהיגה רודפת צדק ואמת, מלאת דמיון, שאינה חוששת להתעמת עם הפחדים שלה ולפעול על פי צו ליבה. כל הילדים וכמובן ההורים, מוזמנים ליהנות מסיפור הרפתקאות סוחף, מלא בסודות ומסתורין."
"אני מוכרחה להודות שעלו דמעות בעיני כשצפיתי בחתונתם המלכותית של הנסיך הארי ומייגן מרקל," מפתיעה המפיקה גילה אורקין כשהיא מסבירה על החיבור האישי שלה לפרוייקט. "אני אמנם בריטית, אבל מעולם לא היה לי עניין מיוחד במשפחת המלוכה. החתונה הזאת היתה מעבר למיצג עושר משובץ סלבס. היא היתה סימבולית ומשמעותית. אישה מרקע מעורב שנישאת לתוך משפחת המלוכה מייצרת רגע היסטורי מרומם עבור בית וינדזור. זה פרק חדש ומעורר תקווה בתקופה בה אנו זקוקים לכך. הארי ומייגן הם השראה כי הם מודלים חיוביים לחיקוי, המאתגרים את הסטריאוטיפים המגדריים. יש עדיין, כמובן הרבה לאן להתקדם. זו הסיבה שלפני חצי שנה הצטרפתי להפקת התיאטרון המרגשת הזאת על נסיכה שלא חכתה שמישהו יבוא להציל אותה. הגיע הזמן שגם ילדי ישראל יחשפו לסוג חדש של אגדה על נסיכות."

"הנסיכה שלנו, אלתיאה, לא דומה בשום אופן לנסיכות שאנחנו פוגשות ברוב הפקות התיאטרון ובספרות בישראל," מבטיחות היוצרות. "היא לא מחכה שנסיך יבוא להציל אותה. היא לוקחת שליטה על חייה, מתגברת על הפחדים ומשתמשת בשכל ואומץ, במנהיגות, כדי להציל עיר שלמה, וגם את הנסיך. הנסיך שלנו גם הוא לא טיפוסי. הוא חזק ומקסים אבל יש לו פחדים ופגיעות, והוא לא מחביא אותם. הם לא חותרים תחת גבריותו." בסרטון המתוק של הפרוייקט רואים נסיכה מהסוג המוכר, המדקלמת טקסט על כך שהיא ממתינה לנסיך, אלא שאז אנחנו מגלים שהיא בעצם שחקנית מול במאי, שמנסה להבין למה, לכל הרוחות, הדמות שלה כתובה ככה. הגיע הזמן לאגדה חדשה, קוראות היוצרות, ואנחנו לא יכולים שלא להסכים.