קאמה סוטרה
ילדים, דלגו לעמוד הבא - יש תמונה טובה יותר. עטיפת הספר

הורים בתיכון "גייטווי צ'רטר" שבמחוז לי בפלורידה (ארה"ב) גילו לתדהמתם שבתוכנית הלימודים של ילדיהם שמור מקום של כבוד ליצירה הספרותית וההיסטורית הידועה בשם ה"קאמה סוטרה". ההורים הנזעמים פנו אל מנהלי בית הספר בטענה שאמנות עשיית האהבה אינה חלק לגיטימי בתוכנית הלימודים של ילדיהם. מנהל בית הספר ג'ו רולס אמר בתגובה כי הקאמה סוטרה היא חלק מההיסטוריה הספרותית של הודו וחומר לימוד לגיטימי.

כל תנוחות הסקס בספר אחד

הקאמה סוטרה נלמדת כחלק משיעורי ההיסטוריה, בקורס מיוחד העוסק בציוויליזציות שונות ברחבי העולם.
הספר ידוע בעיקר בזכות האיורים האירוטיים של תנוחות הסקס השונות המוצגות בו. "אין לזה מקום בתוכנית הלימודים, במיוחד אם ההורים אינם מודעים לכך או נתנו את הסכמתם לדבר", אמר אב לאחד התלמידים בבית הספר, בראיון לרשת הטלוויזיה NBC.

בכירים בהנהלת בית הספר טוענים כי ספרי הלימוד והמושגים הנלמדים בקורס מאושרים על ידי מערכת החינוך הארצית. מנהל בית הספר לא הסכים להתראיין לכתבה המצולמת ששידרה רשת החדשות, אך מסר: "זו אחריותנו ללמד את תוכנית הלימודים המאושרת בקונטקסט בה היא מוצגת".
ויש מי שלא מבין על מה המהומה; אלייג'ה הייטר-תלמיד כתה י' סיפר שהוא לא חיכה לשיעורי ההיסטוריה, וערך היכרות עצמאית עם הספר הסקסי.

רנגה סנדרסן, נשיא המקדש ההינדי בדרום-מערב פלורידה אמר כי הקאמה סוטרה היא יצירת ספרות שמשכה תשומת לב ברחבי העולם. לדבריו, מדובר בספר שעוסק בחוקי האהבה והנישואים על פי החוק ההינדי, כולל התייחסות לפן הספריטואלי של עשיית אהבה.

 ההסברים השונים אינם הניחו את דעתם של ההורים המודאגים. לטענתם, אומנות הסקס היא לא נושא לגיטימי ללימוד בבית הספר. ההורים טוענים שזהו קורס שמתאים ללימודים בקולג' ולא לתלמידי תיכון הורמונליים בני חמש-עשרה. "זה אחד מאותם דברים שאתה לומד תוך כדי החיים. זה לא שמישהו יושב ואומר: היי, זה הקאמה סוטרה! בואו נלמד אותו בשיעור", אמר הורה מבית הספר.
למרות כל ההתקפות, כל זמן שתוכנית הלימודים מאושרת על ידי הרשויות החינוכיות, הקאמה סוטרה תמשיך להיות חלק מהנושאים הנלמדים בכיתה.

עוד ב-mako בית ומשפחה:

 >> הילד שלכם מאוהב ואתם נבוכים? כנסו לסדנת המתבגרים וקבלו ייעוץ
>> איך להתארגן בבוקר ביעילות ואפילו בכיף?