בזמן שאנחנו עומדים בתור בקניות לחליפות חורף לילדים, בעולם כולו עדיין מעכלים את ליל כל הקדושים שנחגג ממש לפני יומיים. אחרי הכול, במשך שבועות - הם רק היו עסוקים בלייצר את התחפושת הכי מגניבה שיש. ותסמכו עליהם, הם ממש עבדו בזה. 

ובפורים, כמו בפורים, תמיד יהיו את הבנים שמתחפשים לשלל גיבורי על, ואת הבנות שיתחפשו, ובכן, לאלזה. אבל זה ממש לא חייב להיות ככה. נושא המגדר כבר מזמן עלה על הפרק, ותמיד נוכל למצוא את הילד שרוצה להיות בלרינה ליום אחד (או יותר) ואת הבת שרוצה "לקרוע" למישהו את הצורה.

אבא אחד בשם ג'ון מרקוט השיק את קמפיין "יותר מרק חמודה" מתוך מטרה לעודד ילדות "לחשוב בגדול" ולא רק להיות חמודות בחצאיות טוטו. היוזמה לדבר המגניב הזה הגיעה אחרי שהלך עם בנותיו, אניה בת ה-10 וסטלה בת ה-8, לרכישת תחפושת וגילה עד כמה צר ומגדרי הוא המגוון. שתי בנותיו רצו להיות גיבורות על אבל מרבית התחפושות היו ורודות מדי  וכללו אביזרים שכלל לא קשורים לרעיון הכללי כמו – חצאיות טוטו (אלא מה?) וכנפיים של מלאכיות.

"זה משדר מסר מאוד ברור", אמר מרקוט לאתר babble. "החברה רוצה את הבנות שלה מתוקות וחמודות וורודות, מאוחר יותר היא תרצה אותן סקסיות וחושניות, בזמן שהבנים יכולים להיות מפחידים, גיבורים ומצחיקים". מרקוט החליט לעשות מעשה והשיק כאמור את הקמפיין, בו הוא מזמין הורים לצלם את בנותיהם הגיבורות. מה שיפה בקמפיין המקסים הזה הוא העובדה שכל אחד יכול ללבוש את מה שהוא רוצה - מבלרינות ועד שרירניות. הכול הולך, רק העיקר הוא הידיעה שלכל ילד ניתנת האפשרות לבחור. מאז השקת הקמפיין, אלפים צייצו תמונות והעלו גם לאינסטגרם. אתם מוזמנים לשאוב השראה לפורים הקרוב.

אין תמונה
אניה וסטלה הצליחו בסוף למצוא משהו בלי חצאיות טוטו ורודות

Dr. Emmet Brown! #backtothefuture #morethancute #happyhalloween

A photo posted by Laura Lyon (@lovinglyonlife) on

 

Super Ruby to the rescue!! #morethancute #maketober

A photo posted by Amy Hill (@amysherriehill) on

 

DisneyPool and BatSparkle sneak peak! #morethancute

A photo posted by Jesca (@jescadaniels) on

Hannah definitely an original kid. #morethancute #ridersofberk #astrid #howtotrainyourdragon #halloween2015

A photo posted by libbystiles81 (@libbystiles81) on

#Thor #morethancute #girlsrule

A photo posted by oruck (@oruck) on

 

#morethancute ��������

A photo posted by Amalia Andrade Arango (@amaliaandrade_) on

 

I love that my friend Shannons little girl wanted to dress up as a strong woman or crossfitter for her circus dress up. # I noticed in Halloween stores in the US that the costumes for boys are styled as “brave, scary, smart, adventurous” – but the costumes for girls are only “pretty and cute”. Boys are given a full range of costumes that tell them they can be anything they want – heroic, brilliant, or scary, Meanwhile, the girls' costume aisles are usually fairies and princesses, and this tells them that the only thing society values about them is their appearance. # We need to encourage young girls to dream big, there's absolutely nothing wrong with being cute and a Disney princess but let's show girls that they can also be strong and heroic and anything they want to be. #morethancute ❤️

A photo posted by Kirsten Scott (@scottydabomb) on

 

#morethancute #fivenightsatfreddys #createcq

A photo posted by Iain Jex (@iainjex2012) on

ילד בן חמש מציג: החיים ללא מגדר