בעוד חבריו לספסל הלימודים בבית הספר "תיכון חדש" בתל אביב לומדים בזום ושוהים בסגר בבתיהם בישראל, יונתן שילה, תלמיד כיתה ט' בן 14 וחצי,  מצטרף לשיעורים כשמאחוריו הנופים המרהיבים של סיני. כשהלימודים מסתיימים, הוא מטייל ברחבי האי וצולל.

שילה, הוא התלמיד היחיד בישראל שלומד בזום מחופי סיני. הוא הגיע לשם ביחד עם אביו גיא, מנהל דף הפייסבוק "אוהבי סיני", כשהוא מצויד במחברות, לפטופ, ראוטר לחיבור לאינטרנט וציוד לטיולים.

"החברים שלי אומרים שהם מקנאים בי שאני לומד בזום בסיני והם לומדים מהבית כשהם בסגר", מספר שילה. "זה לימודים מסוג אחר. אני לומד כמו כולם בזום, יש לי לפטופ ואחרי השיעורים אני הולך לטייל עם אבא".

לפני שבועיים גיא שילה ארז יחד עם בנו יונתן את הפקלאות, טס לאיסטנבול ומשם לחופשה בסיני. שילה מנהל כבר כמה חודשים מאבק במשרדי הממשלה על פתיחת הגבול של ישראל עם סיני ואפילו הגיש עתירה לבג"צ אבל משרד הבריאות ומשרד הפנים מתנגדים נחרצות למהלך הזה.

שילה ג'וניור נהנה מכל רגע בחצי האי. אף שיש כמה קשיי קליטה, הוא מסתדר עם החיבור לשיעורים בארץ. שולחן וכורסה הם כיתת הלימוד שלו.

גיא ויונתן שילה בסיני (צילום: גיא שילה)
גיא ויונתן שילה | צילום: גיא שילה
יונתן שילה בסיני (צילום: גיא שילה)
צילום: גיא שילה

"המורים בבית הספר פרגנו כששמעו שאני טס לסיני. הם רק ביקשו שאהיה צמוד למחשב כדי להיות נוכח בשיעורי זום", סיפר שילה. "אני מטייל עם אבא, צולל באתרי צלילה יפים, אוכלים במסעדות. זה מקום מדהים מרתק ואני לומד הרבה חוץ מאשר בזום".

יונתן שילה בסיני (צילום: גיא שילה)
צילום: גיא שילה
יונתן שילה בסיני (צילום: גיא שילה)
צילום: גיא שילה

האב גיא די מרוצה מההסדר. "הוא לומד בזום ונהנה מטיולים וצלילות באחד המקומות היפים בעולם. זה עדיף מאשר להיות בסגר בארץ", הוא אומר.

בעוד כמה ימים יטוסו יונתן ואביו מסיני לטיול של שבועיים בבלגרד ומשם יחזרו לישראל. "גם שם אלמד בזום. וזו תהיה חוויה אחרת מאשר בסיני", אומר יונתן בחיוך.