אנשים שואלים אותי המוווון שאלות על איך זה להיות בת יחידה. אז החלטתי לכתוב חלק מהן כאן כדי שאנשים יירדו לי מהגב כבר.

לפעמים את רוצה אח או אחות?

תלוי במצב. לפעמים זה כיף שלא צריך לוותר על כל דבר, ולא הייתי רוצה לקבל דברים ב"ירושה" מהאח הגדול, אבל לפעמים זה לא כיף שהולכים לבריכה או לים ואז משתעממים לבד.

לא חסר לך מישהו לשחק איתו בבית?

לפעמים, כי קורה הרבה שההורים אומרים לי לרדת מהמסכים ואז כל מה שאני יכולה לעשות זה לשחק "ארץ עיר" עם הכלבה שלי מיקמיק, ובא לי למות מרוב שעמום, אבל מצד שני אני יכולה להזמין חברים כמעט בכל זמן. וזה גם לפעמים כיף שמינון האנשים שמציקים לך כשאתה עסוק הוא נמוך.

לרוב הילדים יש אחים, מה את מרגישה לגבי זה?

ממש לא אכפת לי. נכון, יש גם את הקטעים של "כיף לך שיש לך אח ש..." או משהו כזה, אבל אני לא ממש מתאמללת מזה שאני בת יחידה, אז אני גם לא מתאמללת מזה ש"לה יש ולי אין".

ביקשת פעם אח או אחות מההורים שלך?  

כן, אבל הקטע המצחיק הוא שכשהייתי בת חמש ביקשתי אח גדול, וכשאמרו לי שזה לא אפשרי, אמרתי "נו, טוב, נלך על אח תאום". עדיין יש לי פנטזיה כזו...

יש יתרונות בלהיות ילד יחיד?

כן, די הרבה, הנה כמה מהם:

1. כל הצעצועים שלך, יש לך כמעט תמיד גישה חופשית למחשב, ורוב הזמן אתה יכול לראות בטלוויזיה מה שבא לך בלי לריב על השלט עם עוד מישהו. בקיצור, כמעט הכל שלך ואתה לא צריך לוותר על כלום.

2. כל התשומת לב היא עליך. כי תכלס, מה תמיד קורה? רוב הילדים מבסוטים מהחיים עד שנולד להם אח קטן, ואז הם אומרים שלא מתייחסים אליהם, או יותר גרוע - שאחרי האח הקטן נולד עוד אחד, ואז האח האמצעי הכי סובל.

3. אפשר לקבל יותר צעצועים וגם יותר יקרים, כי הרבה כסף נחסך. בכל זאת, רק שלושה פיות להאכיל זה מאוד חסכוני.

4. הבחירה היא בידיים שלך. אם זה לאיזה סרט ללכת, או אם לקנות פלייסטיישן או אקס בוקס, זה לא ביג דיל מבחינתך. מה שאתה מעדיף - אתה מקבל.

5. השקט. להרבה ילדים קורה אחד משני דברים {או חס וחלילה שניהם}: הצרחות של האח הגדול עם ההורים {אח, גיל ההתבגרות} או הצעקות של האח הקטן כשהוא משחק עם החברים שלו. כשאתה ילד יחיד - אם אתה רוצה לישון, יש את השקט המינימלי שצריך.

קרה לך שקינאו בך שאת בת יחידה?

לא הייתי אומרת קינאו. זה יותר בקטע של "כיף לך!" או משהו כזה.

האם את קינאת פעם במישהו על זה שיש לו אחים?

כמו שאמרתי - לא קנאה, אלא בקטע של "כיף לך!". למרות שאני כנראה יותר מתבאסת שאין לי אחים מאשר שאחרים מתבאסים שיש להם.

מה היתרונות והחסרונות בזה ששני ההורים מפנים את תשומת הלב רק אלייך?

יש רק יתרון אחד ורק חיסרון אחד, והם בעצם אותו הדבר: העין שלהם פקוחה רק עליך. אם למשל אתה עצוב, הם באים אליך ועוזרים. אבל מצד שני, כשמשהו נשבר או כשמישהו לכלך אין להם הרבה את מי לחקור, ואתה החשוד הראשון והיחיד ברשימה.

מה החיסרון הכי גדול בזה שאת בת יחידה?

שלא ייצא לי להיות דודה של מישהו. להיות דודה נשמע לי ממש כיף, ואני לא רוצה להיות סתם דודה שלא קשורה בכלל למשפחה, אלא דודה אמיתית.

רואים? עכשיו גמרתי לכתוב את הכתבה, ואני יכולה לישון בשקט.

אוח, פאק, אני צריכה להוציא את מיקמיק.

>> לכל הטורים של רונה קמרלינג - מגדלת הורים