שפצ'יק ואתגר הפיצה  (איור: אביאל בסיל)
איור: אביאל בסיל

שפצ'יק ואתגר הפיצה | עדי זליכוב רלוי. צייר: אביאל בסיל

אני שמחה לספר לכם על להיט שיכניס המון אושר ועליצות לבית שלכם ובעיקר למטבח. ברק נתיב ודימה פולג, הורים לילדים צעירים ובעלי סטודיו לעיצוב גרפי החליטו לעשות מעשה ולקחו את הידע שלהם במיתוג עם האהבה לאוכל טוב ויצרו את המותג החוויתי שפצ'יק – ערכה מעוצבת מלאה בפעילויות שמחות לכל המשפחה.

כבר בתחילת הדרך הצטרפו לתהליך מאייר ספרי הילדים המוערך אביאל בסיל וסופרת הילדים עדי זליכוב רלוי. יחד הם יצרו ספר ילדים על שפצ'יק השדון הכחול, חובב האוכל עם החיוך השובב. הספר הוא ליבה של הערכה והוא מוביל את המשפחה לאורך כל הערב, מכווין אותם בכל שלב בחגיגה השמחה במטבח. בסיל הוא זה שגם אייר בכישרון את כל המוצרים הממותגים בערכה של שפצ'יק.

כל הפרטים בערכה יוצרו ותוכננו כדי להפוך את החוויה למושלמת ומפתיעה. בתוך הערכה תמצאו משחקים מקוריים שיצרו ברק ודימה – סינרים ממותגים, כובעי שף, פלייסמנט ענק לצביעה, משטח עץ לפיצה, ואפילו תעודות הצטיינות לשפים הצעירים ושוקולד קטן כדי להשאיר טעם מתוק בפה בסוף הערב.

גם חומרי הגלם של הפיצה נבחרו בקפידה, החל בבצק במתכון ייחודי עמיד ונוח לעבודה לילדים, שיוצר במיוחד לשפצ'יק על ידי השף יפתח ישעיהו, דרך הרוטב הקליל והמוקפד ועד לגבינה שנבחרה לאחר סיור במחלבות בוטיק ברחבי הארץ.

כמותג ששם את ערך המשפחתיות במקום הראשון, הערכה של שפצ'יק עוצבה במיוחד בגרסאות שונות לכל סוגי המשפחות בישראל. כך תוכלו לבחור בעת ההזמנה בין משפחת אבא ואימא, אבא ואבא, אימא ואימא, אבא, או אימא, ולקבל בערכה ספר עם איורים שמתאימים למשפחה שלכם. וכן, יש גם ערכה למשפחה הטבעונית, שיכולה ליהנות מאותה חוויה עם חומרי גלם מותאמים בשבילה. באופן אישי אני יכולה לספר לכם שנותרתי ללא מילים. אולי בעצם רק מילה אחת: ואוווו. 

חפשו בגוגל: הפיצה של שפצ'יק.

גור זאב (צילום: הוצאת כנפיים, הוצאת כתר)
צילום: הוצאת כנפיים, הוצאת כתר

גור זאב | מאת: רייצ'ל ברייט וג'ים פילד, תרגמה וחרזה: גליה אלוני-דגן. הוצאת כנפיים, כתר.

ספר חדש מהיוצרים של "האריה שבפנים" ו"שני סנאים ואצטרובל". (זוכרים אותם? ספרים נהדרים!). זהו סיפורו של גור זאב שרוצה לעשות הכול לבד: "היה זה גור זאב צעיר, נמרץ ואפרפר. הוא השתוקק לגדול מהר, להיות נועז, להיות פראי, ולעשות הכול לבד, באופן עצמאי".

כאשר זרים פולשים למאורה ולהקת הזאבים שבה הוא חבר נאלצת לנדוד ולחפש מקום אחר, חברי הלהקה מתקדמים במהירות והוא נותר לבדו מאחור. מאד מהר הזאב הקטן מגלה קצת יותר על חייו האמיתיים של זאב הערבות ושעל אף הרצון להיות עצמאי עליו למצוא את חברי הלהקה שלו ולבד הוא לא יוכל לעשות זאת. סיפור מקסים ונוגע ללב לקטנים וגדולים.

הדרקון וסוד הענפים  (איור: הוצאת ספריית פועלים, מנחם הלברשטט)
איור: הוצאת ספריית פועלים, מנחם הלברשטט

הדרקון וסוד הענפים | כתבה: נטעלי גבירץ, אייר: מנחם הלברשטט. הוצאת ספרית פועלים.

הספר מבוסס על המשפט המקראי: "בנהג שבעולם, אם נוטל אדם אגדה של קנים, שמא יכול לשברם בבת אחת. ואילו נוטל אחת אחת, אפילו תינוק משברן". חמישה אחים צעירים משחקים בגינה ומתאמנים לקרב נגד הדרקון (הדמיוני) ששוכן במרומי הטירה. כשהילדים מתחילים להתווכח מי החזק ביניהם שיצליח להכניע את הדרקון, מלמדת אותם אימם על מבחן הענף החזק. מי שיביא את הענף החזק ביותר יוכל לנצח בקלות בקרב ויגלה את סוד הזהב.

בניסיון הראשון הם נכשלים בזה אחר זה, אך בניסיון השני חוכמתה של אחת הבנות מזכה אותם בניצחון ובסוד הזהב. סיפור משובב נפש בחרוזים מלווה באיורים נהדרים.

הפחד שלי ואני (צילום: הוצאת אגם ילדות)
צילום: הוצאת אגם ילדות

הפחד שלי ואני | פרנצ'סקה סאנה, נוסח עברי: עטרה אופק. הוצאת אגם ילדות.

אתחיל בסוף: כשסיימתי לקרוא את הספר לא יכולתי להניח אותו בצד. הרהרתי בו ומיד התחלתי לקרוא בו שוב, ואז הרהרתי וקראתי שוב ואז קראתי לבן שלי שהוא כבר גדול לספרים מהסוג הזה (בן 11) וביקשתי ממנו לקרוא אותו יחד איתי, ושנינו ישבנו יחד בסלון והמשכנו לדבר עליו. ספר מדהים שמדגים לילדים בצורה נהדרת, עדינה וברורה מהו פחד ומהי חרדה. לכאורה זה סיפור פשוט על ילדה שעברה עם משפחתה לארץ חדשה ועל הסוד שנושאת איתה הילדה מגיל צעיר, "חבר קטנטן ושמו פחד". בפועל זה סיפור רגיש ומרפא. סיפור שמעביר ומעבד רגש (פחד, חרדה) בצורה טהורה. אין טעם להכביר מילים על הספר, פשוט קחו אותו ליד ותבינו מיד.

איך לחבק דוב (איור: הוצאת תכלת, ג'ולי רואן-זוך)
איור: הוצאת תכלת, ג'ולי רואן-זוך

איך לחבק דוב |  כתב: טום ליכטנהלד, איירה: ג'ולי רואן-זוך, תרגמה: עטרה אופק. הוצאת תכלת.

בובת דוב פרוותית וחמודה נאלצת להתמודד עם אתגרי היום יום כאשר מי שאחראי עליה הוא ילד קטן. היא הופכת לכרית, טישו ולארוחת בוקר לדינוזאור, היא נרטבת, מתייבשת ודוקרים אותה במחט, בקיצור "המצב ממש לא דוב". הדוב רוצה לעזוב.

אך חייה של בובת דוב פרוותית אינם רק תלאות וקשיים, ישנן מסיבות, ממתקים, וגם חיבוקים. בקיצור יש מצבים בהם הרבה "יותר דוב". אז האם הדוב באמת בחר לעזוב? סיפור משעשע וחמוד חמוד לקטנטנים, מנקודת מבטו של דוב.

איך לצייר מנגה (צילום: הוצאת כנרת)
צילום: הוצאת כנרת

איך לצייר מנגה | מאת: מארק קרילי, מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ. הוצאת כנרת.

זהו מדריך מפורט, שופע הסברים והדגמות שכשמו כן הוא נועד למי שרוצה ללמוד לצייר מנגה(הקומיקס היפני).

המדריך שנכתב ואויר על ידי מארק קרילי, אומן קומיקס ומומחה מנגה, מוביל את המאייר הצעיר שלב אחרי שלב בדרך ליצירת מנגה משלו. המדריך כולל כל מה שנדרש בשביל להתחיל ולאייר, החל ברשימת הציוד ועד ליצירת הקומיקס המוגמרת.

הפרקים בספר נוגעים בעיצוב הדמות-פנים, תסרוקות, סוגי מבטים, עיניים, הבעות. בפרופורציות ומצבים-סוגי גוף שונים, הבעות רגש, ידיים, כפות רגליים, קצב, לחימה, ואפילו קפלים וקמטים בבגד. סביבה-פרספקטיבה, יצירת רחוב, פנים בית. פרישת הסיפור וחלוקה לריבועי הקומיקס. דיבור, רעש ועוד פרטים והסברים רבים.

ספר מקיף ומפורט שבהחלט יסייע לבעלי הכישרון ליצור מנגה משלהם, אם זאת חשוב לי לציין שלדעתי (הלא מקצועית בתחום האיור) הספר מתאים פחות למי שלא אייר קודם לכן.