הספר הגדול של משחקי הנייר 2 / אירית חוסחאלק וטלי הרדאבל. חלבלוב – פלפוט

פיצחתי את השיטה איך לא לצאת מהמיטה חמש שעות ועדיין להיות האמא הכי מגניבה ויצירתית בעולם, ובלי מסכים. זה קרה לפני שנתיים כשקניתי את הספר הגדול של משחקי הנייר 1 ולאור ההצלחה ברור לכם שברגע שיצא ההמשך ידעתי שזה בול מה שאני צריכה כדי להעביר את החופש הגדול בכיף, בטח חופש גדול כזה בתקופת קורונה שיצירתיות היא מוצר נדרש.

בקיצור, מה יש שם בספר? 12 פרקים שונים צבעוניים ועליזים שעושים חשק, הדפים בפרקים מיועדים לתלישה קלה. כל הדפים הם בעצם משחקים מפתיעים ומגניבים. את חלקם אנחנו מכירים מהילדות וחלקם חדשים, משחקי אסטרטגיה וחשיבה, משחקים שמעוררים את הדמיון ועוזרים לפתח אוצר מילים. חלק מהמשחקים מיועדים לזוגות וחלקם משחקי יחיד, חלק מהמשחקים לא דורשים מאמץ או יכולות מיוחדות ופשוט מהנים וחלקם יגרמו לכם להפעיל את התאים האפורים במוח, בכל מקרה, מדובר ברגעים רבים של הנאה, למעשה גם אחרי שנתיים לא סיימנו את כל הפעילות של הספר הראשון אז אני נוטה להאמין לכיתוב על הספר: 143 שעות משחק. אנחנו פשוט איטיים יותר במשפחה.

מומלץ בעיקר לתלמידי בית הספר היסודי.

תעלומת התנין השביעי – מספוריו של חוקר חיות / אמירה סטי וצחי אסא. הוצאת ניב

לעידו יש דוד מיוחד בשם גדי. גדי הוא לא סתם דוד, הוא יודע להכין פנקייקים מעולים, יש לו כוח להניף את אחות של עידו גבוה עד השמים ובכלל הוא דוד מאד מגניב בעיקר כי גדי הוא חוקר חיות ויש לו את הסיפורים הכי מעניינים בעולם. הפעם גדי מספר לעידו על תנינים, כיצד נולדים תנינים, מה משותף לתנינים וג'וקים, על הסכנות שחווה באפריקה ועל הצלקת שנשארה בגופו בעקבות מפגש עם תנין. הספר מלווה בעובדות מרתקות על תנינים בארץ ובעולם והכי חשוב הוא מנוקד ומתאים לתלמידים בתחילת בית הספר היסודי.

את הספר אפשר להזמין באתר של "ספרי ניב" או ישירות מהמחברת דרך עמוד הפייסבוק "מסיפוריו של חוקר חיות" אז גם תקבלו את המתכון לפנקייקים המדהימים של גדי.

אבא, מה זה עושה?/ מיה מיטב, איורים אביאל בסיל. דני ספרים

את ספר הילדים הקודם של מיה, "אמא, מה זה עושה?", אהבתי כל כך שגם אחרי שהבן שלי נרדם, המשכתי להתבונן בו בלעדיו ולא יכולתי להפסיק להתפעל מהגאונות שבפשטות. כעת הספר השני, מצליח שוב לגרום לכולנו להפעיל את הדמיון ואי אפשר שלא להכריז עליו כספר ילדים מושלם.

אז גם הפעם במרכז הספר ילדה שצריכה להעביר את הזמן לבדה, אבא שלה עסוק מאד בבישול וניקיונות הבית ואילו היא מטרידה אותו מידי פעם בשאלה הקבועה: "אבא, מה זה עושה?" האבא כבדרך אגב מספק תשובות פשוטות ולא שם לב לקסם שנוצר בחדר בעזרת כל החפצים. "זו מזוודה ישנה, איפה מצאת אותה?", "זה כדור בלי אוויר, רוצה לנסות לנפח אות?", "זו מטריה, אולי תמצאי לה מקום עד החורף" וכו' וכו'. רגע השיא מגיע כשהילדה קוראת לאבא שלה והקוראים מגלים מה היא הצליחה להרכיב מכל החפצים האלו והאבא מצטרף אליה למשחק. בספר הראשון, לפני ארבע שנים, הבן שלי הצליח להרכיב מכל החפצים בספר הפתעה משל עצמו. הפעם אני בונה על האחיינים שלי שיפתיעו אותי.

יצירתי, נפלא, איורים מושלמים שעושים מצב רוח טוב בקיצור – חובה בבית.

מומלץ לבני שנתיים עד שש.

קסם הרשימה – חלומות צריך לצעוק: הרשימה לבני נוער / יובל אברמוביץ׳

אני לא בטוחה שיש צורך להציג את יובל אברמוביץ'. ספרו "הרשימה" מכר יותר מרבע מיליון עותקים ותורגם ליותר מעשרים שפות, הוא אחד המרצים המבוקשים בארץ ועסוק בפרויקטים רבים הקשורים לשיווק וכתיבה. כעת יצא לאור ספרו ה - 15 בו הוא העביר את הקסם מספרו המפורסם למבוגרים לבני הנוער. הנוסחה של יובל פשוטה לכאורה, אנחנו צריכים לנסח את רשימת החלומות שלנו ולהתחיל לעבוד כדי להגשים אותם, אבל כידוע, רק להכין רשימה, לא בהכרח יעזור. צריך לדעת איך להכין את הרשימה, מה לעשות איתה כשהיא מוכנה, במי להיעזר? במי לא להיעזר בשום פנים ואופן. הספר הוא מקור השראה ועוזר לקוראים בו להאמין ביכולות שלהם והכי חשוב לאהוב את עצמם.

הילדים שלכם יפגשו במהלך חייהם המון אנשים, חלקם יאמרו להם דברים כאלה ואחרים על היכולות שלהם. הספר יחדד עבורם את ההבנה שרק הם יכולים לקבוע לאן הם מסוגלים להגיע בחיים ובכלל ולא אף אחד אחר.
הספר מתאים לבני 12 ומעלה ומתאים בדיוק לחופש הגדול.

צרות בצרורות / כתבה ואיירה עינת צרפתי. הוצאת כתר

אלברטיני וג'ורג' צפו בים זה לצד זה על מה שנותר מהספינה שלהם. אלברטיני היה מדוכדך. ג'ורג' לעומת זאת, ניגן במפוחית שלו ומצב רוחו היה מרומם. ואז התחיל לרדת גשם. "זה לא הוגן!" צעק אלברטיני. "יכול להיות הרבה יותר גרוע" אמר ג'ורג' וצדק... כי מכאן הדברים רק ילכו וידרדרו. מה לא יקרה לצמד החמוד הזה? דגים מעופפים עם שלשול יתעופפו מעל ראשם, בנות ים שישירו שיר מאד מעצבן יקיפו אותם, ספינת רפאים ועליה פיראטים תופיע מולם ועוד לא הזכרתי אפילו את הלוויתן שבלע אותם... לאורך כל הדרך הארוכה, הקשה אך המשעשעת שיעברו, יוכח מעבר לכל ספק שהאופטימיות וההומור מנצחים כל בעיה וקושי.

ספר נפלא שמתאים לקטנים וגדולים כאחד, מגיל שנתיים ועד 120.

 הורים - כל מה שצריך לדעת

על הורים, ילדים

ומה שביניהם