הספריה של מאירה (צילום: יחסי ציבור)
הספריה של מאירה | צילום: יחסי ציבור


ואני אומרת לא ! סיפורה של רות בידר גינסבורג השופטת האגדית / דבי לוי, איירה אליזבת באדלי, הוצאת כנרת

לאחרונה מתגבר שטף הספרים שעוסקים בנשים חזקות שחוללו שינויים גדולים בתולדות האנושות, הספרים מיועדים לילדים ובעיקר לילדות. בכל פעם כשאני מגלה ספר כזה אני מנסה לחשוב אם הוא מתאים לקהל היעד? האם הצליחו לקחת את הסיפור ולפשט אותו כך שילדים קטנים יצליחו להבין אותו ואת מה שעומד מאחוריו. הפעם מדובר בהצלחה אדירה. נתחיל מהשילוב המעולה בין האיורים לטקסט, נעשתה כאן עבודה טובה מאד שעוזרת להעביר את המסר. הקראתי את הסיפור לאחיינית שלי שבכתה ב' ולשמחתי הרבה היא בחרה את "רות בידר" כנושא להרצאה קצרה שתעביר לילדים בכתה שלה, היא הצליחה להבין את גדולתה של השופטת שגדלה בתקופה לא פשוטה לנשים בכלל ולנשים יהודיות בפרט.

הסיפור נכתב בגובה העיניים אך לא באופן פשטני ולדעתי מדובר בספר חובה בכל בית.

לבני 9-5

הספריה של מאירה (צילום: יחסי ציבור)
הספריה של מאירה | צילום: יחסי ציבור

יום ארוך מאד / נועה קלנר, הוצאת אגם ילדות

את נועה קלנר אנחנו מכירים כמאיירת שאיירה ספרי ילדים רבים ושערים לעיתוני ילדים נחשבים. כעת היא החליטה לאייר ספר שכתבה בעצמה. התוצאה נהדרת! זמן רב לא קראתי ספר שגרם לי לרצות לחבק את אחותי הקטנה.

גיבור הסיפור הוא ילד בעל דמיון מפותח מאד שאחותו הקטנה מפריעה לו במשחק, הוא מנסה לעשות הכול כדי לגרום לה לעזוב אותו, אך ללא הצלחה. "אני נמר מסוכן ממש. תזהרי." "אני מפלצת מפחידה", "אני חוקר ארצות. אני הולך לג'ונגל לחפש את האריה הצהוב. הוא אריה פראי. את לא יכולה לבוא איתי, כי את קטנה מידי."

אבל האחות לא מרפה ומצטרפת להרפתקה, בסוף הוא מגלה שלדמיין יחד זה הרבה יותר מעניין.

ספר עם איורים מרהיבים, שעושה נעים בלב.

לבני 6-3

הספריה של מאירה (צילום: יחסי ציבור)
הספריה של מאירה | צילום: יחסי ציבור

אגדות אמתיות – כרך ראשון / תום ביקין-אוחיון, הוצאת פנק (מאיירים שונים)

כבר כששמעתי על הספר לראשונה הבנתי שיש כאן ספר מיוחד ויוצא דופן. כשקיבלתי אותו לידי הבנתי שצדקתי. את הספר איירו יותר משלושים מאיירים ישראלים ואת הסיפורים אסף וכתב תום ביקין אוחיון. סיפורים מהתקופה הפרהיסטורית ועד המאה העשרים על פרעונים ומלכים, אגדות על גיבורים וגיבורות שיציתו את דמיונו של כל קורא. סיפורה של חתשפסות, ששלטה במצרים הקדומה כ"פרעה", סיפורו של דיוגנס המאושר, הפילוסוף היווני שחי לפני אלפים ארבע מאות שנים, סיפורו של ממציא הסטטוסקופ וגם על המלחין פרנץ ליסט וכל הסיפורים נכתבו בצורה מרתקת ומעניינת.

הסיפורים מנוקדים, מעוררי מחשבה ומרתקים.

מתנה נפלאה לכל ילד וילדה סקרנים שאוהבים לחקור וללמוד על העולם.

לבני 8 עד 120

הספריה של מאירה (צילום: יחסי ציבור)
הספריה של מאירה | צילום: יחסי ציבור

שירת הקוקיה / פרנסס הרדינג, הוצאת עוץ

כל כך קשה לספר על הספר הזה בלי לגלות דברים, כל משפט שלי עלול להרוס ומניסיון יהיו גם מבוגרים שירצו לקרוא בו לכן אשתדל לא לחשוף יותר מידי פרטים. כבר הרבה זמן לא יצא לאור ספר כל כך מותח לילדים שאוהבים לקרוא ספרים מפחידים... מסתבר שיש הרבה כאלו.

טריס בת 11 מתעוררת אחרי תאונה ומרגישה שמשהו בסיסי בעולם השתנה. אחותה שונאת אותה, יש לה חורים בזיכרון והיא כל הזמן רעבה. היא אוכלת ואוכלת ולא מרגישה תחושת שובע. איך הכל קשור לאח שלה שנהרג לפני חמש שנים במלחמת העולם הראשונה ולעובדה שכל יום מגיע ממנו מכתב עם התאריך של אותו היום ? למה ההורים שלה מסתירים ממנה את המידע הזה ?

עד מהרה מגלה טריס שמה שקרה היה מוזר ונורא יותר מכפי שהיא מסוגלת לדמיין והיא תזדקק לעזרה ממקור לא צפוי.

ספר עוצר נשימה, מפתיע ומותח במיוחד

לבני 12 ומעלה

הספריה של מאירה (צילום: יחסי ציבור)
הספריה של מאירה | צילום: יחסי ציבור

הסייר העשירי – מלכודת הסיטרונים / דורית מיה גור, הוצאת כנרת

חיכינו חיכינו, ציפינו, ציפינו וסוף סוף זה קרה – ספר ההמשך בסדרת הקומיקס ה"סייר העשירי" הגיע! הידד!
כזכור, הספר הראשון שגם נכנס למצעד הספרים של משרד החינוך, סיפר את סיפורו של דור גרין בן ה-11. אביו נעלם בלילה סוער ויום ההולדת שלו נהרס כשאף אחד לא הגיע למסיבה. בביתו הנטוש של פרופסור אייזן הוא מחפש רמזים על אביו הנעלם, הוא מקים לתחיה רובוט מגניב בעל יכולות מדהימות של גיבור על שמצא מפורק במקום. כשיש גיבור על חייבים להגיע גם אויבים נכון? והם אכן מגיעים במהירות.

הספר השני מתחיל בנקודת שיא שבה דין וטין נקלעים למלכודת מסוכנת וחושפים סודות משפחתיים. האם יצליחו להתגבר על הסכנות? האם ימצאו את אבא של דור ויחזירו אותו הביתה בשלום?

ספר הרפתקאות מושלם לחובבי הקומיקס הצעירים.

לבני 8 עד 12

הספריה של מאירה (צילום: יחסי ציבור)
הספריה של מאירה | צילום: יחסי ציבור

איזדורה מון הולכת למופע בלט / הארייט מונקסטר, הוצאת סיגליות

איזה כיף, עוד ספר נפלא בסדרה המעולה שתרגמה עטרה אופק על חייה של איזדורה מון, חצי פיה (מצד האמא) וחצי ערפדה (מצד האבא).

הפעם איזדורה מתרגשת מאד, המורה בבית הספר הודיעה שכל הכתה הולכת למופע בלט של הרקדנית האהובה עליה טטיאנה טוטו. איזדורה מעריצה אותה ורוצה כשתגדל להיות רקדנית בדיוק כמוה. המורה מצפה שהורי התלמידים יתנדבו ללוות את הילדים בטיול. איזדורה לא כל כך רוצה שאביה הערפד ואימה הפיה ילוו אותה אבל הם בכל זאת מתנדבים והרבה דברים משתבשים עד ההופעה הגדולה. הארנב שלה הולך לאיבוד, הרקדנית נפצעה ברגל... מי יציל את המצב? מובן שאיזדורה.

ספר קסום ומפתיע במיוחד.

לבני 6 עד 8

הספריה של מאירה (צילום: יחסי ציבור)
הספריה של מאירה | צילום: יחסי ציבור

פיפ ופוזי – לילה בלי צפרדי / אקסל שפלר, הוצאת ידיעות אחרונות

אם פיפ ופוזי נראים לכם מוכרים, אתם צודקים. הספר הקודם בכיכובם יצא בהוצאת כנרת זמורה ביתן והשמות שלהם היו פיץ וציפה ("פיץ וציפה ושלולית של פיפי"). הספר הקודם היה אחד הספרים האהובים עלינו בבית כשהבן שלי היה קטן. בהוצאת ידיעות אחרונות החזירו להם את שמותיהם המקוריים. היה לי קשה להתרגל אבל התגברתי. כל ספר של אקסל שפלר הוא חגיגה והספר הזה מדבר על אחד הנושאים החשובים לפעוטות. פוזי קבעה עם פיפ שהיא תבוא לישון אצלו, היא ארזה תיק בתשומת לב מאחר שלא רצתה לשכוח דבר, אבל בלילה בלילה רגע לפני השינה היא גילתה שהיא שכחה דבר אחד חשוב מאד – היא שכחה את צפרדי! היא לא יכולה לישון בלי צפרדי! מה יהיה עכשיו? האם פיפ יצליח למצוא פתרון יצירתי לעניין? האם פוזי תצליח לישון בלי צפרדי? (רמז: כן!).

ספר נהדר על חברות, נתינה והיכולת להתגבר על קושי ושינויים.

לבני 4-2

פילים לא מתקבלים / ליזה מנטצ'ב, אירה טאי-יון, הוצאת אגם ילדות

אחד הספרים המתוקים שראו אור לאחרונה. מעשה בילד קטן שמגדל כחיית מחמד פילון קטנטן ומקסים. פילון מתחשב במיוחד שלא פוגע באיש. כשהשניים מגיעים למועדון אחר הצהרים, מועדון שאליו מגיעים כל הילדים עם חיות המחמד שלהם, הם נתקלים בשלט בכניסה: פילים לא מתקבלים!

מה יקרה עכשיו? האם הילד יכנס למועדון בלי הפיל האהוב שלו? ואיזה פתרון ימצאו עם חיות מחמד נוספות שלא מתקבלות?

ספר מיוחד על קבלת השונה וחברות אמיצה.

לבני 120-3

הספריה של מאירה (צילום: יחסי ציבור)
הספריה של מאירה | צילום: יחסי ציבור

מה בכובע? מופע הקסמים של ניבי הארנבת / סטושי קיטמורה, הוצאת תכלת

ברוכים הבאים למופע הקסמים הכי מגניב בעיר עם ארנבת מופלאה וכובע מפתיע במיוחד. הצטרפו למשחק הניחושים – מה בכובע? חתול, תמנון ואפילו איל ענקי ופיל גדול, אבל אף אחד מהם לא מפתיע כמו הסוף.
ספר בעמודים קשיחים שקטנטנים ירצו שתקריאו להם עוד ועוד ועוד.

לפעוטות