כוח סטרייקר / כריסיאנו רונאלדו, הוצאת ידיעות אחרונות

הבן של חברה שלי שונא ספרים, שונא אותיות, שונא מילים ושונא משפטים. הוא אפילו שונא לקרוא הודעות וואטסאפ אם הן ארוכות מידי. הוא הגיע אלי הביתה, ראה את הספר ופשוט התעלף. על מה המהומה? הכדורגלן רונאלדו הפך לדמות של גיבור על בספר קומיקס חדש ומותח. ארגון "כוח סטרייקר", ארגון סודי ששומר על העולם ומגן עליו מפני נבלי על, מדענים מטורפים ומפלצות, נקלע לבעיה רצינית, מישהו שחרר את נבלי העל מהכלא ועכשיו כשהם בחוץ משוחררים יש להם זמן לרקום מזימות רעות שיהרסו את האנושות. בקיצור גורל העולם תלוי רק בו.
מותח, משעשע לפרקים והכי חשוב – יש בו את רונאלדו. לבני 8-12.

נדיבות / אליסון גרין, הקדמה מאת אקסל שפלר, איורים של 38 מאיירות ומאיירים, הוצאת כנפיים וכתר

ספר יפהפה ומיוחד שאוייר בהתנדבות ע״י 38 מאיירות ומאיירים שונים מהטובים בעולם, ומעביר את המסר הכי חיובי בסביבה - כמה חשוב להיות נדיבים. הספר מספק רעיונות פרקטיים לנדיבות מכל הסוגים ועושה את זה באופן חינני ומלא הומור. מסתבר שאם רוצים, אפשר להיות נדיבים בלי טיפת מאמץ. כל דף או כפולה אוירו ע״י מאייר אחר, והדבר יוצר אסופה צבעונית ומרגשת של רעיונות וגם את הספר הכי מיוחד שתראו החודש.
מתאים לכולם מגיל שנתיים ועד אנשים מבוגרים שלפעמים שכחו כמה קל זה להיות נדיב לסביבה.

אור נגד פז חלק 1 – תחרות הספורט הגדולה / דנה אלעזר הלוי

אם השם של הסופרת נשמע לכם מוכר, אתם בהחלט צודקים. מדובר באחת מסופרות הנוער המצליחות בישראל שכתבה עד עכשיו לנוער בוגר את הסדרה "שליחות חשאית" וכעת בחרה לעבור לקהל יעד צעיר יותר. בישוב אורפז יש שני בתי ספר, בית ספר אור ובית ספר פז. האורניקים מבית ספר אור לא אוהבים את הפזניקים מבית ספר פז, והפזניקים שונאים את האורניקים ושניהם מתכוננים כמו בכל שנה לתחרות הספורט השנתית בין בתי הספר, תחרות בה בכל שנה האורניקים מפסידים. הפעם נמאס להם להפסיד והם מנסים לחשוב על תוכנית שתעזור להם לנצח. הפזניקים יעשו הכול כדי לסכל את התוכניות שלהם ומלחמה שלמה פורצת בישוב. ילדים אוהבים לנצח אבל האם צריך לנצח בכל מחיר? לא בטוח. ספר מצחיק מאד שהרבה ילדים יוכלו להזדהות עם הגיבורים שלו.
הבן שלי נתן לו ציון עשר. מתאים לילדים בבית ספר יסודי שקוראים עם ניקוד.

מפורסמת – הסטורי שלי / דנה אבירם, ידיעות אחרונות

אל תתנו לשם הספר לבלבל אתכם, הכותבת היא עובדת סוציאלית ובעלת חברת "זהירים ברשת" להדרכות בנושא שימוש נכון באינטרנט וגלישה בטוחה. בספר תמצאו כל מה שמעניין בני נוער בחטיבה ותחילת תיכון: מקובלים-לא מקובלים, עולם הזוהר כפי שרבים מהמתבגרים חולמים עליו, סטייל, החיפוש אחר אהבה, אינסטגרם ועוד.
החיים של אנה לוי משתנים ביום אחד בעקבות התמונות שהיא מעלה באינסטגרם ובעקבות הודעה שהיא מקבלת מסוכן דוגמניות, אבל האם השינוי הוא לטובה? האם השינוי שווה את המחיר האישי?
דנה אבירם יודעת לספר סיפור ולרתק את קוראיה. ספר מעניין, מותח וקצבי.
לבני 12-15.

דואר דרקונים – אמה יארלט, הוצאת שוקן

כמוכרת בחנות ספרים לשעבר אני מפחדת מספרים שמצורפים בתוכם מכתבים, אבל עם עובדות לא מתווכחים – ילדים מתים על זה, ובספר הזה, כמו בספר השני בסדרה "סעודת מפלצות", מצורפים חמישה מכתבים שמשדרגים את הספר והופכים אותו לחגיגה אחת גדולה.
אלכס מצא דרקון בביתו והוא אינו יודע מה לעשות. איך מטפלים בדרקון? האם דרקונים מסוכנים האמת כפי שכולם מספרים עליהם? הוא מחליט להתייעץ עם מומחים ומכתבי התשובה שהוא מקבל יעזרו לו לקבל את ההחלטה הכי נכונה לגבי הדרקון שלו.
ספר שיעלה חיוך על פני הילדים והמבוגרים, לבני 3-7

סדרת קטנות גדולות / קטנים גדולים: ארית׳ה פרקלין, ז'אן מישל בסקיה, מרטין לותר קינג, כתבה איסבל סנצ'ס וגארה, איורים: איימי בלקוול, לוסיאנו לוזאנו, מאי לי דגנן, הוצאת צלטנר

את הסדרה המופלאה הזו אני חושבת שאין צורך להציג, מדובר בספרים שמציגים בכל פעם אישיות יוצאת דופן ומלמדים אותנו, הקטנים והגדולים על חייהם ועל מקורות ההשראה שלהם. לא תמיד הסיפורים קלים ופשוטים אבל הם נגישים מאד לילדים ומוקפדים בשפה, בתוכן ובמראה. החודש יצאו שלושה ספרים חדשים בסדרה תחת הכותרת: איך מדברים עם ילדים על גזענות?
ככל שנרבה לדבר על התנהגות לא שוויונית, ככל שנפרט את ההשלכות של חברה הנוהגת בחוסר שוויון כלפי האחר, השונה והזר – כך יהיו ילדינו מוכנים יותר להתמודדות עם מצבים של חוסר צדק בעתיד. שלושה סיפורי חיים שמציגים מציאות מורכבת של אי שוויון, אשר בתוכו פעלו דמויות מרשימות שלא היו אדישות ולחמו באומץ לשינוי המציאות: חייהם של אריתה פרנקלין, זמרת הנשמה המפורסמת, ז'אן מישל בסקיה, מוזיקאי ואמן גרפיטי מהמפורסמים בעולם ומרטין לותר קינג לוחם למען זכויות אדם.
חובה בכל בית, מדובר ברב מכר עולמי. לבני 5-10

הורים - כל מה שצריך לדעת