בלתי נתפס לשמוע איך בת 13 מספרת בכנות איך הוחרמה במשך 6 שנים רצופות, מכיתה א' עד כיתה ו'. בסרטון שרץ בשעות האחרונות בפייסבוק מספרת הילדה, אופק, איך סבלה במשך שנים מחרם בבית הספר היסודי בו למדה.

"זה פשוט קשה להכיל את כל המצב הזה", היא מנסה לספר בסרטון על מה שעברה ופורצת בבכי. "אנשים יכולים לשמוע ולא להאמין שרק בגלל איך שילד מתלבש, או נראה לא כמו שילדים חושבים שצריך להיראות, או מדבר  בחוסר ביטחון עושים עליו חרם 6 שנים".

"בהתחלה לא דיברו איתי וזה עוד היה טוב", היא מספרת בסרטון שקרע את הרשת. "זה המשיך והתדרדר לאלימות. היו כמה בנים מהכיתה שהרביצו לי ודחפו אותי, אפילו שברתי יד ויש לי בליטה בראש מאחת הפעמים שבה ילד דחף אותי שאף אחד כבר לא היה בכיתה בסוף היום וקיבלתי זעזוע מוח", היא ממשיכה בתיאורים מחרידים.

המקרה הזה הוא לא חד פעמי. גם ירדן פרידרובסקי עבר חרם שנמשך 3 שנים רק בגלל שהוא "לא מספיק גבר". "עברתי חרם מכיתה ג' עד כיתה ה' כי אני אוהב מאוד לרקוד ולשיר", הוא מספר, "כשפורסם סרטון שלי רוקד התחילו לקלל ולא לדבר איתי וזה הגיע גם לאלימות ".

בסרטון שהועלה בעבר למאקו הוא סיפר על החרם שעבר. "כשאתה נמצא בחרם יש תחושה מאוד אטומה. אני פחדתי לדבר עם ההורים שלי גם כי אוימתי על ידי ילדים לא לדבר וגם כי פחדתי שאף אחד לא יבין אותי. הילדה הזו עשתה את המהלך הכי חשוב. היא פשוט באה ודיברה על זה וזה כבר 50 אחוזים מהטיפול".

גם ג'ורג עמירה שעבר חרם בכיתה ו' בגלל מראהו והוזמן ללשכת הנשיא לספר על החרם שעבר מזדהה עם הסרטון. "זה מאוד קשה לראות שילדה כל כך קטנה עוברת את זה. אצלי זה נפתר אחרי תקופה די ארוכה של שיחות עם המורים".

שניהם מסכימים שלמרות הזמן שעבר הצלקות עדיין איתם. "עצם זה שאני יושב כאן וחווה בדיוק אותן רגשות כמו בעבר מראה שלא התגברתי עדיין על הסיפור הזה למרות שאני במקום אחר עכשיו", מסכם פרידרובסקי.