ש', בת תשע, תלמידה בכיתה ג' הייתה עד לפני כשנה תלמידה מצטיינת, מקובלת בכיתה מבחינה חברתית ומסוג התלמידות שמורים אוהבים לטפח ולקדם. לפני כשנה הוריה החליטו לעבור להתגורר בשכונה אחרת ומרוחקת ומטבע הדברים ש' נאלצה לעבור לבית ספר חדש עם חברים חדשים.

אלא שמאז המעבר לבית הספר החדש חייה  של ש' הפכו לגיהינום. כמה שבועות לאחר תחילת הלימודים קרה המקרה הראשון בו אחד התלמידים חנק אותה וחבט בה.

"הבת שלי הגיעה הביתה עם סימני חנק בצוואר וחבלות", סיפרה אימה של ש'. "היא סיפרה שאחד התלמידים היכה אותה, אבל כשפניתי למורה ולמנהלת  והם התחילו לספר  לי סיפורים  שלא חנקו את הבת שלי אלא רק נתנה לה מכה בצוואר. הבנתי שמנסים לטייח את המקרה ולא לטפל בזה לעומק אבל אמרתי לעצמי אולי מדובר במקרה חד פעמי".

לצערה של אימה של ש', המקרה הזה לא היה חד פעמי. "כל יום שהבת שלי הולכת לבית הספר זה יום קרב. היא חוזרת עם חבלות, מכות יבשות, ולא רק היא. יש עוד תלמידים שחוטפים מכות אבל בית הספר מנסה ליפות את המקרים מחשש שבית הספר יצטייר כמקום אלים ומסוכן", ציינה האם.

 "הפחד הכי גדול שלי הוא שאני שולחת ילדה בריאה לבית הספר ועוד עלולה לקבל אותה בתוך ארון בגלל חוסר ההתייחסות לתלמידים אלימים", היא מספרת." למה מחכים במשרד החינוך? שבבית הספר הזה יקרה אסון ורק אז יתעוררו"?

האסון שאליו התכוונה האימא כמעט קרה בשבוע שעבר. הוריה של ש' קיבלו הודעה ממזכירה בבית הספר שבתם "נפלה'" והם נקראו לבוא לקחת אותה.

"הבת שלי מיררה בבכי" מספרת האם. "כשדיברתי עם המזכירה היא סיפרה שהיא תוך כדי ריצה נפלה ונחבלה. לאחר מכן אמרה שמישהו הפיל אותה ושאסור לה לספר יותר מזה. לקחתי אותה לבית החולים 'סורוקה' והתברר שהיד שלה נשברה".

כשניסתה האם לדובב את ילדתם היא סיפרה לה כי תלמידה בכיתה הרביצה לה וכתוצאה מכך היא נפלה ושברה את היד. האם פנתה בשנית למורה ומנהלת והם טענו שלא מדובר באלימות וטייחו שוב את הפרשה. בצר לה ובהרגה שאין מענה ראוי מבית הספר, החליטה האם שהפעם היא לא שותקת יותר.

היא העלתה פוסט לדף הפייסבוק שלה שזכה לתגובות רבות, ביניהן של הורים שציינו שגם ילדיהם שלמדו בבית הספר גם סבלו ממקרי אלימות.

ג', אם שבתה  למד בבית הספר סיפרה, כי בתה הוכתה כמה פעמים, נגרמו לה שברים ומכות יבשות. "שברו את ידה של ביתי  שלוש פעמים בבית הספר אבל במקום לטפל באירועים החמורים המורה יצאה נגדי ודאגה שתלמידים יחרימו את הבת שלי", קבלה ג'. "אסור לשתוק יותר. הגיע הזמן שמשרד החינוך יתעורר ויקים ועדת חקירה למה שקורה בתוך בית הספר ולכך שמקרי אלימות כלפי תלמידים מטויחים".

בעקבות הפרשה האם הוזמנה לבית הספר והמנהלת ביקשה ממנו למחוק את הפוסט וחזרה והתעקשה שהשבר נגרם מחבלה במהלך ריצה ולא מתקיפה אלימה, אך למרות זאת התלמידה התוקפת הושעתה ליום אחד.

"אם הבת שלי לא הוכתה על ידי אותה תלמידה וסתם ככה נפלה כמו שהמורה והמנהלת טוענות, למה השעו את התלמידה?", תמהה האם, "זה מדליק לי נורות אדומות שהבת שלי העלימה ממני עוד מקרי אלימות כי היא חששה לספר לי  מה עשו לה. אני דורשת ממשרד החינוך להקים ועדת חקירה לחקור את הנעשה בבית הספר".

ממשרד החינוך במחוז הדרום מסרו בתגובה: "צוותי החינוך מטפלים באירוע המצער בכל המובנים. מבדיקה עולה שלא היה טיוח".

לגבי ג' שבתה שברה שלוש פעמים את היד עקב אלימות תלמידים לא התייחסו במשרד החינוך.