בשעה 7:00 אתמול (ב'), קיבלו הורי כיתה ד' בהרצליה הודעה כי מחנכת הכיתה בילתה את חופשת החנוכה בחופשה בדובאי. על ההורים הוטל להחליט האם הם מוכנים לשלוח את הילדים לבית הספר כרגיל, למרות שעל המורה לא חלה חובת בידוד, או שמא הם מעדיפים שתלמד את הכיתה מרחוק.

ההורים טענו כי על אף שהמורה לא הייתה אמורה להיכנס לבידוד, שכן חזרה יום לפני החלטת הממשלה על בידוד לשבים מחו"ל, דווחו על לא מעט מקרים אנשים חוזרים חולים מדובאי, ויש אחוז גבוה של תושבים שנדבקו שם בנגיף הקורונה. הם פנו למנהלת בדרישה למצוא מורה חלופית שתלמד את הכיתה עד שהמורה הקבועה שלהם תיבדק ותמצא שלילית לקורונה, אולם לדבריהם, המנהלת לא מצאה מורה מחליפה ועל כן הותירה את ההורים את פתרון הביניים- למידה בזום.

"אני לא מבינה את בית הספר מדוע הם לא דאגו למורה מחליפה? למה יש חוסר אכפתיות אצל המורה שמחנכת של 30 ילדים?", אומרת נטלי, אמא לילדה בכיתה שהסבירה את ההחלטה להשאיר את הילדים בבית. "במקום אחר היו מפטרים אותה במקום על חוסר אחריות, ופה - ממשיכים להעסיק ו'לזרום'. אנחנו רוצים שהיא תלמד אבל אנחנו חוששים. המחנכת מסכנת את הילדים שלנו ואת הילדים בשאר בית הספר לכן כולם הצביעו למידה מרחוק .יש לנו חלק מההורים שהם בקבוצות סיכון וחלק עם תינוקות. במקום שילמדו הילדים ממשיכים את חופשת חנוכה, וממשיכים להיות בבית כי אין פתרון לבית הספר".

"לא באמת שאלו אותנו, לא נתנו לנו מורה מחליפה כשהמורה חזרה לארץ ולא הייתה אופציה אחרת למעשה", מסכימה עימה אורלי, אם נוספת לילד בכיתה. "המורה בבית והילדים מבולבלים. אנחנו מעדיפים מורה מחליפה, עכשיו לא סגר ורצינו ללמוד בבית הספר, כמו במצב מחלה של כל מורה, אבל אני מרגישה שבית הספר לא נותן מענה ובכלל לא קשוב אלינו. המחנכת נסעה והילדים שלנו נפגעים, לא לומדים וצוברים פערים, חבל שהמחנכת הזו בכלל לא חושבת על התלמידים שלה".

לדבריה, "המנהלת מגבה אותה בכל הכיוונים. אין פיקוח של אף אחד ואני כבר לא יודעת מה לעשות. יש הורים שהרימו ידיים כי כבר אין כוח וכמובן שהילדים נפגעים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המורה שמלמדת את הכיתה שבה בימים האחרונים מחו"ל, ולא התבקשה לבצע בדיקת קורונה עם חזרתה. מתוך אחריות כלפי תלמידי הכיתה, ובשל חשש שעלה בקרב חלק מההורים, הוחלט בסיכום עם ועד ההורים כי המורה תבצע בדיקת קורונה וכי הלמידה תתבצע מרחוק עד אשר תתקבלנה תוצאות הבדיקה".