ילד בן ארבע אשר נמצא בגן חינוך מיוחד בקריית ביאליק נשכח בשבוע שעבר כשעתיים במכונית ההסעות, והגיע לגן בדיוק כשאימו הגיעה לאסוף אותו, שהבינה מצידה שמשהו לא מתנהל כשורה.

 "בחרנו לו גן המרוחק מבינתנו בשל הצורך שילך ללמוד בגן שפתי עקב בעיות בדיבור", מספרת אימו של הילד. "לצערי אין בגן הזה צהרון , לכן יש צורך שהילד יעלה כל יום על הסעה שלוקחת אותו מהגן לצהרון שממוקם במקום אחר".

 באותו יום הגיעה האם לקחת את בנה מהצהרון כהרגלה ולפתע זיהתה את רכב ההסעות בפתח הגן, וממנו ירד לא אחר מאשר בנה.

 " לתדהמתי ראיתי את המלווה של ההסעה יורדת עם הבן שלי. המלווה לא זיהתה בהתחלה מכיוון שמדובר בתחילת השנה והיא חשבה בהתחלה שאני הגננת בכלל. היא פנתה אלי ואמרה: "הבאתי לכם את הילד", ברגע שהיא הבינה שאני האמא, היא התחילה לגמגם ואמרה שהיו  קצת בעיות והם התעכבו", היא מספרת בחלחלה.

"הילד היה ממש בטראומה אחרי המקרה", היא טוענת. "לקחנו אותו הביתה והוא היה לבן כמו סיד, חיוור, רק אמר שכואבת לו הבטן -מה שהגיוני כי הוא לא שתה כלום כל הזמן הזה, הבקבוק שלו היה מלא בתוך התיק, והוא לא אכל כלום.  לקח כמה שעות טובות עד שהוא לאט לאט התחיל לחזור לעצמו אבל הוא ממש לא הסכים להתרחק ממני".

 כשצלצלה למנהלת הגן בה לומד בנה נמסר לה כי באותו יום הילד עזב את הגן בהסעה בשעה אחת וחצי. "מדובר בסך הכול  בנסיעה של חמש דקות גג מהגן לצהרון. כלומר הילד היה כמעט שעתיים בתוך הרכב, כשאין לנו אפשרות לדעת מה באמת היה שם", היא מספרת.

"אני לא מאמינה שזה קרה ואני בשוק, אני בטח לא אעבור על זה בשתיקה עד שלא יענישו את האחראים על זה ושימצו איתם את הדין, היום זה קרה לילד שלנו, מחר זה יכול לקרות לילד שלכם, אסור לתת לזה לקרות".  

מעיריית קריית ביאליק נמסר כי: "הצהרון לא עובד בחסות העירייה ויש לפנות למפעיל הצהרון".

מחברת המתנסים נמסר בתגובה: "מתנ"ס קרית ביאליק גאה בפעילותו בתחום החינוך המשלים והשתלבות אוכלוסיות מיוחדות. בניגוד לנטען, הילד לא נשכח בהסעה. ההסעה התעכבה באחת התחנות, כשעליה כל הילדים ומלווה ההסעה, וזאת בעקבות רישום מוטעה של אחד ההורים את ילדו במסגרת שאינה שלו.

המסגרות אליהן פוזרו הילדים עודכנו על העיכוב. נדגיש שהילד לא סבל מרעב, צמא או הלם, אלא ישן בהסעה הממוזגת, כשלצידו המלווה, כמו גם שאר הילדים שירדו בתחנות הקודמות.

התנצלנו בפני כלל ההורים על העיכוב בפיזור הילדים ווידאנו שמקרה מעין זה לא יקרה שנית. בצד זאת נדגיש שהילד שובץ לצהרון סמוך לגן בו הוא לומד, אך ההורים ביקשו להירשם לצהרון בקצה השני של העיר הסמוך לביתם".