מספר התלמידים שחלו בקורונה זינק בדצמבר בכ- 480 אחוזים, אך במשרד החינוך מתעקשים שההדבקה נעשתה בבית ולא במוסדות הלימוד. רועי סער, יועץ שר החינוך לענייני קורונה, מתעקש שיואב גלנט מסתכל בצורה אחראית על הנתונים, וטוען כי למשרד החינוך אין נתונים מדויקים.

"אין עדיין תוצאות לסגר ולכן התחלואה עדיין גבוהה", הוא טוען. "המתווה שבנינו מסתכל על בתי הספר ועל האזורים שסובבים אותו. אנחנו בוחנים את התחלואה באיזור ורמת ההקפדה על התו הסגול ומחליטים לפי זה האם לפתוח את בית הספר או לא".

כלומר יכול להיות שבית ספר "ירוק" יפתח ב- "עיר אדומה"?
"אנחנו יודעים להגיד שאם בעיר אדומה יש שכונה שהיא ירוקה ובית הספר שנמצא בה משקף את האוכלוסייה, ובבית הספר עצמו יש מעט הדבקות - אנחנו כן יכולים להמליץ לפתוח אותו".

ומה הסיכוי שממשלת ישראל תאמץ את המתווה הזה?
"ההנחיה היום מגיע מקבינט הקורונה, אבל במסגרת חלק מהיכולות של משרד החינוך זה כן לאפשר לימודים במקומות מסוימים כמו הרשויות המקומיות שיכולות להחליט ויש להן אוטונומיה. אנחנו עובדים בצמוד עם משרד הבריאות שבוחנים התפרצויות בבתי ספר ובצורה כזו אנחנו יכולים להחליט".

אבל בסוף לא מקשיבים לכם.
“זה לא מדויק כי הצלחנו להפריד את מתווה משרד החינוך ממתווה הכלכלה. לאחר מכן הצגנו את מתווה פתיחת בתי הספר על פי מודל הרמזור וקיבלו את זה. עובדה שאנחנו נמצאים בסגר ובתי הספר פתוחים מעידה שיש לנו הצלחות".