הורים רבים מנחמים את עצמם, כשהם מביטים בילדיהם מעבירים שעות ארוכות מימי החופשה מול מסכי הטלביזיה, ופה מדובר בילדים שכבר קוראים, ורואים תכנים לא עבריים, שלפחות הם לומדים על הדרך קצת אנגלית. החופש הגדול זו אכן הזדמנות מצוינת לתרגול, חיזוק ושיפור האנגלית, על כך מסכימים גם מומחי השפה של ה׳ג'רוזלם פוסט לייטוק׳, שריכזו עבורנו מספר טיפים שניתן ליישם בקלות ובנוחות עם הילדים.

1. דברו באנגלית תוך כדי תנועה

"שיטות הלימוד החדשות גורסות כי חשיפה קבועה לשפה מסוימת עוזרת מאוד בהטמעה שלה בקרב הדוברים. לכן, אנו ממליצים לכם להקדיש זמן מסוים לדיבור באנגלית בכל נושא וללא עצירה. תוכלו לנצל נסיעה משותפת ברכב עם הילדים לטיול או פעילות, תור להצגה או אטרקציה כלשהי או אפילו לשחק משחק באנגלית. הילדים יתרגלו לכך ויחוו את הדיבור כדבר חווייתי, נחמד כשהדיבור באנגלית הוא כבר חלק אינטגרלי."

אילוסטרציה: למצולמת אין כל קשר לכתבה (צילום: ShutterStock)
היר ווי אר אין דה סנטר אוף טאון, לוק! | צילום: ShutterStock

2. נצלו את הרשתות החברתיות

"כוכבי הרשת שאחריהם הילדים שלכם עוקבים שואפים בין היתר להצליח גם בחו"ל, ולכן חלק ניכר מהתוכן שהם מעלים לאינסטגרם, לפייסבוק וליוטיוב הוא באנגלית. הילדים שלכם בלאו הכי עוקבים אחריהם, וחלק ניכר מהם אף שואף להיות כוכב רשת בעצמו. לכן, מומלץ לשכנע אותם לתרגם או להעלות פוסטים באנגלית, לשוחח על כך ובכך לאפשר להם תרגול והתנסות נוספת בשפה. הם ירוויחו עוד עוקבים פוטנציאליים, אתם תופתעו לגלות שגם אם הם דבוקים למסך, לפחות האנגלית משתפרת."

3. צפייה מודרכת

"נטפליקס, יוטיוב ושאר ערוצי בטלוויזיה מגיעים לרוב עם כתוביות או דיבוב אולם בחלק ניכר מהן אפשר לבטל את הופעתן, ובכך לחשוף את הילדים לאנגלית ולמקד את הקשב שלהם בשמיעת המילים, הבנת ההקשר של המשפט והקניית הרגלי שפה נכונים. תוכלו להתחיל אפילו בחלק קטן מהפרק ובהדרגה להתקדם לפרק שלם."

נערה עם טאבלט (צילום: ThinkStock)
קנדי קן דו איט, אנד יו קן דו איט טו! | צילום: ThinkStock

4. יצירה באנגלית

"למידה חווייתית נוטה להיות אפקטיבית יותר ומאפשרת לילדים להפיק את המרב מכך. הכנת כרזות לחדר המשלבת מילים באנגלית, לצד המחזה של סיפור או עבודות הדבקה ותיאטרון בובות, יכולים לאפשר תרגול בשפה ולהרחיב את אוצר המילים ויכולת ההתבטאות. בהמשך לטיפ הראשון, אפשר לבצע חלק מהמשימות כאשר מסבירים את ההוראות באנגלית ומשלבים תוך כדי שיחה סביב הנושא."

5. קריוקי

"כיום ניתן למצוא מילים לכל שיר אפשרי ברשת ועד מהרה לארגן ערב קריוקי עם חברים שכלל לא מרגיש כמו לימודים אלא כחוויה ובילוי לכל דבר. הילדים חשופים כבר מגיל צעיר לשירים באנגלית וכל שנותר לכם הוא לאתר אותם ולייצר חוויה מלמדת ומהנה."

הורים  - כל מה שצריך לדעת