הילדים של היום הם לא מה שהיה פעם, וזה לא באשמתם. הקורונה משנה סדרי עולם, ואלה שגדלים לתוכה מרגישים את זה חזק מכל. אפילו הרגעים הכי איקוניים, שכבר דורות על דורות מתנהלים פחות או יותר באותו האופן משתנים, ואין אלא ללכת עם השינוי. אף אחד לא העלה על דעתו שכשתגיע העת לנשפי הסיום המפוארים, הילדים לא יעסקו בעם מי הם הולכים לפרום, אלא באיך הם רוקדים בלי להדביק אחד את השני במחלות קטלניות.

בעוד במרבית בתי הספר בוטלו המסיבות והאירועים ההמוניים, יש כאלה שעוד הצליחו לקיים כאלה ונדרשו ליצירתיות רבה כדי לא להוציא את כל הפאן מהאירוע. בית ספר בצ׳כיה קיים מסיבת ריקודים לתלמידיו, ואף איפשר להם לרקוד צמוד צמוד, אבל במקום שיצמדו מלפנים, בחיבוק, הוא הפך את היוצרות, והצמיד אותם גב לגב, בצמצום משמעותי של האפשרות להדבקה טיפתית.

ניכר שבני הנוער התגנדרו לכבוד האירוע, הבנים בחליפות והבנות בשמלות נשף מושקעות, והאב שמצלם את הסרטון, במסיכה כמובן, נראה מאוד מבולבל ולא ממש משתכנע שמדובר בהצלחה. רומנטי זה לא, אין ספק, וגם לא אינטימי, ובכל זאת, מאמינים בבית הספר, זה יותר טוב מכלום, וההצלחה הייתה כה רבה עד שאירוע נוסף באותו הנוסח אמור להתקיים בהמשך.