אם נתקלתם אתמול בסרטון של אישה שמתלוננת על הלמידה מרחוק ועל תווי מוזיקה ללמידה, כנראה שנתקלתם בשירי קניגסברג לוי.

היא בת 41, נשואה ואם לארבעה (רז, 15, מאי, 13.5, ניר, 10 וגיא, 8) ומורה לחינוך מיוחד. אתמול פרסמה קניגסברג לוי סרטון הומוריסטי בקבוצת הפייסבוק מאמצחיק, שהפך ויראלי בן רגע. בסרטון היא מדברת על למידה מרחוק, על כמות הוואטסאפים שקיבלה מהמורים שבודקים מה שלום הילדים ועל כמה שנמאס לה מזה, מה שעורר הזדהות בקרב הורים רבים.

קניגסברג לוי מוכרת בכך שהיא מעלה סרטונים הומוריסטים קבועים ב"מאמצחיק". "התרפיה שלי בחיים היא הומור, מבחינתי זו תרופה לכל משבר", היא מספרת. "הרעיונות לסרטונים הם פשוט סיטואציות מהחיים, עבודה, ילדים בעל, בית. אני הופכת את הקשיים לבדיחה, הרי איזה בעל לא מתקשר לאשתו שלושים פעמים מהסופר? איזו אישה מודה באשמה שדפקה את האוטו? כולנו באותה הסירה, וכשאנשים פתאום רואים שצוחקים על זה, הם מסתכלים על זה אחרת".

היא לא ציפתה שהסרטון האחרון יהפוך לוויראלי וכל כך מהר: "לא תיארתי לעצמי שהוא יופץ בכל מקום, ואין לי ספק שזה נבע מהזדהות. ההורים שהפכו למורים ביום אחד, מתמודדים עם חומרי לימודי שכבר שכחו מזמן. חברות שלי הסתמסו ביניהן ושאלו שאלות בנוגע לשיעורים של ילדיהן, כל ההורים התעסקו בלמידה מרחוק וכאימא לארבעה ילדים, מצאתי את עצמי עוברת מאחד לשני, עוזרת ותומכת, ובמקביל כמורה שולחת בעצמי משימות לתלמידיי. אבל מה שגרם לי ליצור את הסרטון היה הוואטסאפ שקיבלתי מהמורה למוזיקה, הודעה עם תווים. פה ממש צחקתי ויצאתי לצלם את הסרטון ופרקתי את שעל לבי כאימא. כמורה אני חושבת שלמידה מרחוק היא חיונית וחשובה ועוזרת לשמור על שגרה ושפיות, אבל בינינו, הרי מה שחשוב בתקופה הזו זה המטען".

קניגסברג לוי מקבלת המון תגובות לסרטונים ותגובה אחת ריגשה אותה במיוחד: "לפני חודש בחורה מדהימה בשם לילך כתבה לי הודעה שהיא חולה בסרטן והודתה לי על הסרטונים המצחיקים, שלדבריה מצילים אותה ומרימים לה את המורל. הודעות מהסוג הזה מרחיבות לי את הלב וגורמות לי להמשיך. לסרטון הספציפי הזה קיבלתי המון תגובות מדהימות, אין הורה שלא הזדהה איתו. מנגד, המורים רצו שאשמיע את קולם כי הם עובדים קשה, והם גם בעצמם עם ילדים בבית, והמצב לא קל לשני הצדדים"

היא עצמה מתנהגת כמורה מן המניין ושולחת כל יום לתלמידיה בחינוך המיוחד משימות במקצועות שונים, שלאחר מכן הם שולחים לה לבדיקה. "אני לא מעמיסה עליהם, אך כן חשוב לי שישבו ויקדישו ללמידה".

מעבר לזה, חוץ מלעבור בין ילד אחד לשני בשיעורים של למידה מרחוק, קניגסברג לוי גם מספרת שהיא משחקת איתם משחקי קופסה משפחתיים, מה שלא קרה הרבה זמן. "מי אמר שאין יתרונות לקורונה?", היא צוחקת. לסיום היא מאחלת: "מי ייתן שנסיים את התקופה הזו בריאים מאושרים ובאותה מידה בבגדים".