מדי שנה תנועת "גיבורים קטנים" עורכת טקס עלייה לתורה לילדי התנועה – תלמידי חינוך מיוחד בגיל בר ובת מצווה, אוטיסטים ובעלי מוגבלות שכלית, הלומדים בבתי הספר שקשורים לתנועה, ולפי ההלכה אינם חייבים בטקס. כ-100 כלות וחתני מצווה הוסעו מכל קצוות הארץ לאירוע, שהתקיים בשבוע שעבר בבית הכנסת העתיק בגן הלאומי ציפורי.
 
את הילדים קיבלו בתרועה, צוות המתופפים והתוקעים בשופרות ממתנדבי התנועה, יחד עם חיילים מחיל הים, משטרה צבאית ומשמר הגבול ונועם בוסקילה ולהקתו שהובילו את התהלוכה. צוות פעילי התנועה הקים מאהל ענק עם כיבוד קל לבאים. עם הגעת הרכב האחרון, ירדו כולם לרחבת בית הכנסת העתיק. בני המצווה קיבלו תשורות: טליתות לבנים ותכשיט לבנות. ספר התורה הובא לבמה והילדים הוזמנו לבמה עם הורה מלווה, לטקס בר המצווה. "מאחורי בר המצווה שאנחנו חוגגים לילדים הנפלאים האלה, עומד העיקרון של הכרת ה'אחר' בחברה וההבנה שאותו 'אחר' הוא חלק מאיתנו. כמו שכל ילד אחר חוגג את בר המצווה שלו בגיל 13 עם חברים ומשפחה, גם לילדים האלה ולמשפחותיהם מגיע לחגוג", אומר ד"ר יריב וינצר, נשיא "גיבורים קטנים". 
 
בר המצווה של תנועת "גיבורים קטנים" 2023 (צילום: גיבורים קטנים)
צילום: גיבורים קטנים
 
בסיום האירוע הוזמנו כל המשתתפים לארוחה חגיגית, בשילוב שירה, ריקודים והופעת אומן אורח לסיומו של יום עמוס ריגושים, שמחה וריקודים לכולם - למתנדבים ובעיקר להורים ולילדיהם. "בימים אלה, כאשר מדברים על הצורך בשותפות ואחדות בעם, אין חשוב מכך. הרעיון שלנו נובע מכך שלצערנו על פי ההלכה והמסורת נמנעת הזדמנות לשוויון לילדים הללו. אבל שוויון הוא בסך הכול טקסי. בסיועם של רבנים אנחנו נותנים הזדמנות להורים, לאחים, לסבים ולסבתות להרגיש מהי מסורת".