למחווה המרגשת של תלמידי שכבת כיתה ז' בבית הספר מעיינות אשכול בוגר כפר אדומים , המלווים חבר טוב אליהו שמואלי שמתמודד בפעם השנייה עם מחלת הסרטן אף אחד לא יכול להישאר אדיש.

השנה, שבועיים לפני פתיחת הלימודים התבשר שמואלי שהמחלה חזרה שוב. לכל אורך התקופה התלמידים מלווים אותו בביקורים, במכתבים וצ'ופרים אבל הרגישו שזה לא מספיק. לפני כמה ימים חשבו מספר תלמידים כאות הזדהות עם אליהו לגלח את שיער ראשם ולהצטלם לקליפ שאחד הילדים מכין עבורו.

"בהתחלה קבענו  כמה חברים להסתפר אבל אחרי ששלחנו תמונות בווטסאפ החלטתי לספר את כולם", מספר יונתן ברמן, בן 12 מהישוב אלון. "יש לנו חבר שיש לו סרטן ורצינו להיות אותו דבר כמוהו, שירגיש שאותנו דבר".

"לא רצינו שהוא יהיה שונה, רצינו שירגיש שהוא לא לבד, שהשכבה תומכת בו" הוסיף גם איתי ורטהימר בן ה- 13 . "הוא עדיין אתנו למרות שלא הגיע ללימודים מחודש יוני. אנחנו כותבים לו מכתבים, באים לבקר אותו. הוא אתנו בווטסאפ, אנחנו מתכננים אתו דברים ואני מתפלל שיחזור מהר".

המחווה הזו מאוד ריגשה את המשפחה ובמיוחד את אימו של אליהו. "כמה עוצמה ובגרות יש בתמונה. כמה חיזוקים, ותמיכה. אמירה איתנה שכולה ״אנחנו איתך״ זה חלק כל כך משמעותי בהחלמה ובעמידה של אליהו במצב המורכב שבו הוא נמצא".

שמואלי מבקשת להדגיש כמה משמעותית התמיכה של החברה למשפחות המתמודדת עם מחלת הסרטן. " הקהילתיות כל כך חשובה, היא מקור צמיחה, תמיכה ואהבה. הם יכלו לשכוח אותו בקלות. עבר הרבה זמן מאז שאליהו היה בבית הספר אבל ההורים מעודדים את הקשר הזה, מסיעים אותם לביקורים, מחנכים אותם לעזרה לזולת, להתעניינות באחר. לדעתי גם הילדים בעצמם מקבלים כוחות ומתחזקים".  

"מילים לא יכולות לתאר את מה שאני מרגישה", היא מסכמת. "זוהי מחווה מדהימה, מעצימה, מחזקת, אוהבת, מאוד תומכת, בשביל הילד שלי לראות את האהבה והעטיפה הזה, זה חלק בלתי נפרד מהריפוי שלו".