אם שיצאה נגד מנהל בית הספר של בנה והאשימה אותו בהתעללות ובהשפלה תיאלץ לשלם לו פיצויים של עשרות אלפי שקלים.

לפני כשנה וחצי החליט המנהל להשעות את בנה של ב' בעקבות מקרה אלימות שאירע בכיתה, שבמהלכו בעט בתלמיד אחר והנחית אגרוף לפניו. ההחלטה על ההשעייה התקבלה בעצה אחת עם גורמי חינוך בבית הספר ומפקח של משרד החינוך הממונה על בית הספר.

למרות זאת, האם הורתה לבנה להגיע לבית הספר והוא נכנס לכיתה. המנהל שוחח עם התלמיד המושעה וביקש ממנו לצאת, אך התלמיד סירב. בעקבות סירובו של התלמיד, הורה המנהל למורה להעביר את שיעור למיקום אחר בבית הספר. בנה של ב' התקשר אליה והאם הגיעה לבית הספר, לקחה את בנה תוך שהיא פולטת לעבר המנהל: "אפס", ודוחפת אותו הצדה.

ב' לא השלימה עם ההחלטה להשעות את בנה ופרסמה פוסט בדף הפייסבוק שלה בו השמיצה את המנהל:
"נחצו הקווים במקרה של השפלת תלמיד וכליאתו בניגוד לרצונו. מבוגר החליט להשפיל ילד ולאיים עליו במסגרת חינוכית...", כתבה האם בין השאר בפוסט הראשון.

בפוסט השני שפרסמה בעמוד הפייסבוק של משרד החינוך במחוז חיפה כתבה ב': "מקווה מאוד שאתה מעודכן במקרה החמור (הכוונה למפקח של המחוז) במקרה שהתרחש אתמול... בו מנהל בית ספר כלא תלמיד בכיתה יחד אתו... בנוסף לכליאה של הילד שלי במשך 40 דקות עד שהגעתי לבית הספר לשחרר אותו משם!!! בושה וחרפה".
בפוסט השלישי שפרסמה בדף הפייסבוק שלו ב' טוענת, כי במשך שנים הוא מתנהג שלא כחוק ומשתמש בכוחו להתנקם בכל מי שלא מסכים עמו דבר שפוגע בילדים.

לאחר מכן שגרה ב' מכתב לגורמים בכירים במשרד החינוך בהם כינתה את המנהל כשקרן ונוכל, אדם שפל, סכסכן וחסר מעצורים, איש רע ונבזה, מתעלל סדרתי בילדים שהתעלל בבנה כדי לנקום בו.

מנהל בית הספר הגיש תביעת לשון הרע נגד האם לבית משפט השלום בחיפה ודרש ממנה פיצוי של 350 אלף שקל על פגיעה מתמשכת בשמו הטוב.

ב' הגישה כתב הגנה בו טענה שבנה הושעה שלא כדין שכן יש ברשותה עדויות מתוך בית ספר שבנו לא תקף את התלמיד והשעייתו הייתה לא חוקית.

היא טענה שהמנהל פעל בניגוד לחוזר מנכ"ל. לדבריה כל הפרסומים שלה היו אמת והמנהל בכלל צריך להודות לה שלא הגישה נגדו תלונה במשטרה על כליאת שווא של בנה בכיתה.

השופטת עידית ויינברג שדנה בתיק דחתה את טענותיה של ב' בדבר כליאתו של בנה בכיתה על ידי המנהל ושהפרסומים שלה נגדו אינם בגדר תום לב וכי אם היו לה טענות נגדו היא יכלה לפנות לממונים עליו במשרד החינוך ולא לפרסם פוסטים נגדו ולהשתלח בו.

בפסק הדין ציינה השופטת כי מדובר במנהל שמעולם לא דבק בו רבב, מנהל בית ספר ותיק ששמו הטוב נפגע. היא מתחה ביקורת נוקבת על התנהלות הורים שבוחרים להשתלח באופן פרוע ובוטה באנשי חינוך, מורים ומנהלי בתי ספר, וציינה כי אם יש להם השגות כלשהן על התנהלותם הם יכולים להתלונן עליהם בפני גורמים בכירים במשרד החינוך. לבסוף השופטת פסקה כי האם תשלם למנהל פיצוי של 81,550 שקלים.