מאירה ברנע גולדברג, הכוכבת הגדולה ביותר של עולם ספרות הילדים כיום, השיקה אתמול את הספר השביעי בסדרת "כראמל" ביחד עם 5,000 הורים וילדים בדיזנגוף סנטר בתל אביב.

יותר מ-300 אלף עותקים מסדרת הספרים נמכרו עד כה. בקרוב תצא עונה שנייה לסדרת הטלוויזיה המצליחה שהפיקה הטלוויזיה החינוכית על פי הספרים, ובתיאטרון אורנה פורת רצה הצגה על פי סיפורו של החתול המדבר.

לרגל האירוע הודפסו אלף ספרים במהדורה מוגבלת עם כריכה מוזהבת לאספנים בלבד, שיימכרו לקונים הראשונים. הקניון, שכבר בקיץ אירח פסטיבל כראמל, נצבע שוב בכתום והציע לאלפי המבקרים עמדות הקרנה, דוכן מרצ'נדייז, פינת משחקי קופסה, תערוכת של אמנים ישראלים שאיירו את גיבורי הסדרה ממותגים וחידון שניתן לזכות בו בארוחת צהרים אינטימית עם ברנע גולדברג.

"זה היה כמו בחו"ל", אומרת יפעת דיין (41), מרמת ישי. "כל כך נהניתי לראות כל כך הרבה אנשים עומדים בתור איתנו כדי לרכוש ספר ילדים".

לביא ז'לסקו בהשקה של הספר השביעי בסדרת כראמל (צילום: צילום פרטי)
לביא ז'לסקו בהשקה של הספר השביעי בסדרת כראמל | צילום: צילום פרטי

לביא ז'לסקו בן ה 12 הגיע עם בנות דודו במיוחד לתל אביב מהצפון. "זו הייתה חוויה מטורפת. חגיגה  לכל מי שאוהב את הספרים.  היה מדהים והכי מגניב היה שמאירה זיהתה אותי".

לי-אור לבנזון כהן משוהם, אמה ליערה בת העשר, מספרת שהן התארגנו זמן רב להשקה הזו. "יצאנו מהבית בשעה 16:20 כי היה חשוב מאוד ליערה להגיע מוקדם ולהצליח לרכוש עותק מוזהב. אני ממש לא חובבת קניונים אבל בסנטר יש אווירה אחרת. נגע לליבי הפתור מתור בכל מקום ומאוד חשוב בעיניי שגם ילדים.  למרות היותם ילדים, ידעו שיש סביבם ילדים ואנשים שקשה להם לעמוד בתור ושזה ממש בסדר לאפשר להם להיות חלק ממה שקורה. אז יערה הייתה הראשונה בתור ואחרינו, התהווה תור ארוך שבו עמדו כולם בסדר מופתי והמתינו לשעה 19:00. שמחתי ממש שראו את כל הממתינים והחליטו להקדים בחצי שעה. יערה מאוד נהנתה לשוחח עם ילדים זרים שאוהבים, כמותה, את כראמל. שיחקנו במשחק קופסא של כראמל והיא קראה בספר החדש. אפילו זכינו לשיחה קצרצרה עם מאירה. הייתה אווירה של התרגשות, שמחה ופירגון גדול באוויר".

לי – אור מדגישה ואומרת בחיוך: "מאירה היא  השראה עבור ילדה צעירה עם חלומות רבים וגדולים. היא סופרת אחת ויחידה".