בני זוג ממרכז הארץ, נישאו לפני כעשרים שנה בנישואים אזרחיים. לפני כשנתיים וחצי נישואיהם של בני הזוג עלו על שרטון והם החליטו להפריד כוחות והתגרשו. לאחרונה האב החליט לטוס לחו"ל לחופשות מפנקות עם שני ילדיו בקפריסין ואיי סיישל, אולם האם התנגדה נחרצות בגלל שילדיהם אינם מחוסנים.

בלית ברירה, האב החליט לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בדרישה לאשר לו לטוס עם ילדיו לחופשות. בתביעתו לבית המשפט האב ציין, כי על פי הסכם הגירושין שהם חתמו - וקיבל תוקף משפטי - כל אחד מההורים רשאי לקחת את הילדים לחופשה בחו"ל שלא תעלה על 15 יום, לאחר קבלת האישור מהצד השני, הסכמתו ומסירת עותק מכרטיסי הטיסה ליעד ובתי המלון בו ישהו.

"העברתי לגרושתי את כרטיסי הטיסה, את שמות בתי המלון והיעדים שאני רוצה לטוס אליהם עם הילדים, אבל היא סירבה לאשר את הנסיעות", טען הבעל, "זה טיול בר מצווה לאחד הילדים שלנו".

האישה טענה בתגובה, כי היא מתנגדת לבקשת בעלה לשעבר, מאחר וילדיהם אינם מחוסנים ואין לאפשר את  נסיעתם עם אביהם. לדבריה היעדים שהוא מבקש לטוס עם ילדיהם נחשבים לאדומים, כולל אזהרה חמורה לקפריסין, והיא חוששת לסכן את חייהם לאור האפשרות שהם יידבקו בקורונה. "אני גם חוששת שהוא יבריח את הילדים שלנו לחו"ל כי הם מחזיקים בדרכונים אמריקאים. לא ברור לי מדוע הוא מתעקש לטוס אתם עכשיו, כשהבר מצווה של הילד בעוד כחצי שנה", אמרה האם. 

השופטת החליטה לדחות את בקשת האב לטוס עם ילדיו, בנימוק שהם אינם מחוסנים, וכי השבים מקפריסין ואיי סיישל מחויבים בבידוד ביתי.