אם תהיתם איך בדיוק מתבצעים הפשעים הקטנים והמעצבנים שגורמים להורים לחשוב פעמיים לפני שהם נותנים לילדים לצאת מהבית, כדאי שתצפו בתיעוד שצולם לפני מספר ימים במרכז באר שבע.

ילדה בת תשע ממתינה לחוג פסנתר ליד הקונסרבטוריון. בלי שתדע, נער בן 16 אורב לה ומתכנן לגנוב את הטלפון שלה.

"רואים את הנער מבחין בילדה יושבת לבד מחזיקה את הטלפון בידה. הוא הסתתר, חבש קפוצ'ון לראשו, עטה מסיכה כדי שלא תזהה אותו ויצא בריצה לשוד", סיפר קצין משטרה.

הנער רץ לעבר הילדה, התנפל עליה וחטף טלפון סלולרי חדש מידיה וברח. הילדה רצה אחריו בניסיון לתפוס אותו אבל הוא הספיק להימלט מהמקום. כתוצאה מהשוד הילדה נפצעה באורח קל בשפה.

"רצתי אחריו אבל לא הספקתי לתפוס אותו. חזרתי לקונסרבטוריון בכיתי וסיפרתי למורה מה שקרה לי. היא התקשרה להורים שלי והם התקשרו למשטרה", שיחזרה הילדה

כעבור יום חוקרי מחלק פשיעה נוער בתחנת משטרת באר שבע הצליחו לאתר את הנער החשוד בשוד: נער בן 16 שיחד עם חברו שצפה באירוע ברחו ממעון לנערים חוסים. הוא הודה בחקירתו בשוד וסיפר שמכר את הטלפון הסלולרי כי היה זקוק לכסף.

החוקרים הצליחו לאתר את הטלפון, שנמכר לתושב העיר, והחזירו אותו לילדה.

"הילדה שלי הייתה בטראומה מאז המקרה. עכשיו היא מתאוששת לאט לאט. אני רוצה להודות לחוקרי משטרת באר שבע שעשו הכול לאתר את הטלפון ולהחזיר אותו לילדה שלי", אמרה אימא של הילדה ל-mako,.

פרקליטות מחוז דרום הגישה נגד הנער כתב אישום לבית המשפט לנוער בגין עבירה של שוד.