אחד האתגרים ביצירת תוכן לילדים הוא ליצוק בנרטיב של הסרט או הסדרה מסרים משמעותיים וערכים חשובים שיהוו ערך מוסף מעבר לסיפור העלילה. סדרה חדשה שעולה בימים אלה בערוץ הופ! בשם "קודי קא פאו", מעין קארטה קיד בגרסת האנימציה, מצליחה להעביר לילדים הצעירים מסרים חשובים דרך מאסטר זקן באומנות לחימה מסין המלמד את נכדו שיעורים לחיים. 

קודי קא פאו, גיבור הסדרה (מדי יום ב-18:00 בהופ!), הוא ילד אמיץ בן 9 העובר מעין מסע חניכה במהלך הפרקים. הוא נוסע לכפר קטן בסין כדי לבלות את חופשת הקיץ יחד עם משפחתו. סבו הוא מאסטר באומנויות הלחימה, ומלמד את קודי בכל פרק שיעור חשוב אחר כמו סבלנות, ריכוז, שיתוף פעולה, הקשבה לאחרים, התמדה ועוד. לאחר שמאסטר לי מציג את השיעור שאותו הוא רוצה ללמד את קודי, מופיע אתגר שאיתו קודי צריך להתמודד ולהתגבר עליו. קודי משתמש בכוח הדרקון הכחול שלו והופך לגיבור על. ביחד עם בת דודתו מיי שמצוידת במשקפי ריגול וגלאי מתכות, וחברם גוג'י הטיגריס, שמהווה את האתנחתא הקומית בעלילה, הם משתמשים בכישורים החדשים שנלמדו כדי להתגבר על הקושי ולעצור את מזימותיו הרעות של הקוף מוגו, שרוצה להפוך לשליט הכפר ועוזריו המטופשים שמשרתים אותו נאמנה.

הסדרה משתייכת לז'אנר של סדרת הרפתקאות בדומה להרפתקאות פיטר הארנב, סמי הכבאי, ומטוסי על. גם דמותו המרושעת לכאורה של מוגו היא לא דמות הנבל הקלאסי אלא דמות מורכבת ורכה יותר. רוב הגיבורים בסדרה הם חיוביים, והשפה נקייה כך שהסדרה בהחלט מתאימה לתמימותם של ילדים בגילאי 3-7. אחד החוזקות של הסדרה הוא היכולת שלה להטמיע את הערכים והמסרים בסיפור ההרפתקאות של הגיבורים, כך שהילדים לומדים וסופגים את המסרים הללו דרך חווית הצפייה מבלי להעמיס עליהם טון דידקטי מדי.  

לומדים ונהנים

אם עבור הילדים מדובר בסדרת אקשן, הרפתקאות וצחוקים, עבור ההורים יש בכל פרק דוגמה לעוד שיעור מהותי שחשוב להטמיע בילדינו. באחד הפרקים מאסטר לי מלמד את קודי שיעור בהקשבה לאחרים, ועל התועלת שצומחת מזה - נושא שבו מתקשים הילדים ומהווה מוקד חיכוך של ההורים עם הילדים על בסיס יומיומי.

קודי, מיי וגוג'י מגלים כי מוגו שאב את מי הנהר שעוברים בעיר על מנת להקים לעצמו עולם מים. הם יוצאים להציל את המצב, וקודי מבין שרק על ידי הקשבה לחבריו, מיי וגוג'י, אפשר ללמוד על רעיונות נוספים, לאחד כוחות ולהגיע למטרה. בכל פעם שקודי שוכח את השיעור שלימד אותו מאסטר לי, הוא מופיע ומזכיר לקודי את השיעור שלמד היום. בפרק אחר, קודי מנסה לבנות מגדל ג'נגה (לבני עץ מוארכות) ומתרגז כשגוג'י מתעטש בגלל האלרגיה שלו בכל פעם ומפרק את המגדל. מאסטר לי מכוון את קודי לסבלנות ולריכוז ואכן בשלב מאוחר יותר בפרק, כשגוג'י נקלע למערה חסומה באבנים, קודי משתמש ביכולת החדשה שלו להתרכז ומצליח לחלץ את גוג'י מהמערה מבלי לגרום למפולת סלעים.

הסדרה, שמונה כרגע 52 פרקים באורך של כ-11 דקות. עלתה לאחרונה בערוץ יוניברסל קידס האמריקאי, ונמכרה לערוצים במדינות רבות כמו שוודיה, איטליה, ספרד, פורטוגל, ואינדונזיה. נכון לעכשיו, צפויה כבר להיות עונה שנייה.