זה לא כל כך נעים לראות גן סגור, במיוחד לא בחופש הגדול במיוחד לא כשחם ורוצים שהילדים לא יהיו רק מול המסכים, ובמיוחד לא נעים לראות שומרים בכניסה לגן ציבורי שמונעים מתושבי העיר הלא נכונה להיכנס.

בגבעת שמואל הציבו לאחרונה שומרים בגנים הציבוריים הסמוכים לעיר בני ברק, לשם מגיעים תושבים רבים לפקוד את הפארקים. תושבי בני ברק מספרים שמונעים מהם את הכניסה לגנים בטענה כי הם אינם שייכים למקום ולא משלמים ארנונה ולכן לא רשאים ליהנות מהשטחים השייכים לתושבי גבעת שמואל.

בעיר ישנן גינות ציבוריות שלאחרונה גודרו על ידי העירייה ואין אפשרות לתושבים אשר אינם מציגים תעודת תושב גבעת שמואל לבוא ולשחק. בכניסות השונות של הגן הציבו שומרים ואיש שיטור עירוני שיסייע לו. בפועל מספרים התושבים, לא כל התושבים, מסתובבים עם תעודת תושב ולכן השומרים בפועל הם מכניסים לפי הלבוש.

שלשום (ג'), עלה סרטון בקבוצת הפייסבוק המקומית "חדשות הגבעה" בו נראה בבירור שומר בכניסה לגן המשחקים שלא מאפשר לקבוצת משפחות חרדית להיכנס.

לצד הכותרת שהתלוותה לסרטון: "אפרטהייד בגבעת שמואל" והתגובות המזועזעות של חלק מהמגיבים היו גם כאלו ששמחו על המהלך. "שכחתן את כל הפוסטים בשנים קודמות שלא הפסקתן להתלונן על לכלוך ורעש והערות של החרדיות על הלבוש שלנו", שואלת אחת המגיבות. "רוצה להזכיר לכל 'יפות הנפש' ששנה שעברה כולן התלוננו פה על כמות האנשים הלא אנושית שהגיע מבני ברק לגבעה. אז סוף סוף מישהו הקשיב ועשה מעשה. הכול טוב. גם גן החיות בבני ברק נסגר לתושבי חוץ. גם פארק רעננה סגור בשעות מסוימות לתושבי חוץ וכן גם הפארקים בגבעת שמואל.
כל הכבוד לעירייה ולעומד בראשה".

"קשה לי לרדת עם ילדי לגינה ולדעת שמתנהגים בצורה לא הגונה", טוענת שרון קרואני, אחת מתושבות גבעת שמואל. "איני רוצה לראות  תמונה עצובה של ילדות חרדיות שלא עברו את הסינון בעוד ששלושת ילדי כן. אני לא אביא את הילדים שלי לגן הציבורי העירוני שהכניסה אליו עוברת דרך עצב ואפליה. אין לי איך להסביר להם את זה בהיגיון".

גם אתרי החרדים גועשים ורועשים. "מדובר בבעיה אמתית", אומר גם ישראל כהן כתב ופרשן כיכר השבת. "אני סבור שגינה עירונית ופארקים צריכים להיות פתוחים לכולם. אי אפשר לסנן ולהפלות. היום אלו חרדים מחר אלו יהיו אתיופים, ערבים, דרוזים או להט"בים. ישראל מדינה של מגזרים וצריכים ללמוד לחיות זה עם זה בשלום. כולם צריכים ללמוד לכבד וודאי לא לעשות נזק ולכלוך אבל השערים צריכים להיות פתוחים לכולם".

חיים גרילק, פרסם טור באתר "חרדים 10", אתר חרדי נוסף ובו הוא כותב: "אני לא ממש מעוניין להתעמת עם עיריית גבעת שמואל לגבי החלטתה למנוע באופן יצירתי את כניסת תושבי בני ברק הסמוכה לפארקים העירוניים שבתחומה. טכנית, יתכן גם שעומדים לה לעירייה טיעונים כאלה ואחרים, אותם ניתן להבין, אפילו אם לא להסכים. אולם רגשית, ובכנות הכי גדולה שיש, מהרגע שקראתי את הידיעה הזו כואב לי. לא מטאפורית-באמת ששורף לי בלב, כואב לי על ילדים שגורלם הסוציו-אקונומי לא מאוד שפר עליהם, רק כי נולדו בצד הלא נכון ומושקע של כביש קוקה-קולה. ילדים למשפחות ברוכות ילדים ודלות אמצעים, ואם מבחירה או שלא מבחירה אין זה משנה כלל, בטח שלא לילדים עצמם עליהם ורק עליהם אנו דנים כאן."

מעיריית גבעת שמואל נמסר: "מדובר בשלושה שבועות בלבד במהלך החופש הגדול, בשעות אחר הצהריים, שבהן יתקיימו פעילויות עירוניות לתושבי העיר בגינות המדוברות. פעילויות אלו נערכות כתוצאה מבקשות רבות של תושבי גבעת שמואל, המחפשים פעילות לילדיהם גם במהלך אחר הצהריים. מלבד החלק המיועד לפעילויות, ישנו חלק גדול בפארק ובו דשא ומתקנים אשר אינם מגודרים ויכולים לשמש את הציבור הרחב.

"בשעות הבוקר באותם שלושת שבועות כמו גם בשאר ימי החופשה, הגינות פתוחות לקהל הרחב וללא צורך בכרטיסי תושב. בשעות הפתוחות לקהל הרחב, עיריית גבעת שמואל שמחה לארח בעיר את כלל התושבים הבאים מבחוץ ליהנות ממתקניה ומאופייה הייחודי".