השנה האחרונה לא הייתה פשוטה לתלמידי ישראל ובמיוחד לתלמידי הדרום שאחרי שנת הקורונה, גם מצאו עצמם במקלטים תחת מטחי הרקטות. במשרד החינוך הבינו שישנו צורך דחוף לסייע לאלפי התלמידים שיגשו בקרוב לבגרויות במתמטיקה. לכן החלו להפעיל השבוע, באמצעות מטח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית), מרתון אימונים במתמטיקה לתלמידי כיתות יא'-יב' במסגרת "החונכות הווירטואלית". לא פחות חשוב זה קורה ללא עלות.

תכנית האימונים מיועדת לתלמידים שייגשו לבחינת הבגרות במתמטיקה במועד המיוחד שקבע המשרד (ה-9 ביוני) נוכח המצב הביטחוני. המרתון יימשך כעשרה ימים, כלומר עד ליום הבחינה, ובמהלכו כאלפיים תלמידים יתאמנו לקראת הבחינה במסגרת מחנה אימונים online במתמטיקה לתלמידי השכבות, כפי שמעריכים במשרד החינוך ובמטח.

החונכים יתנו לתלמידים את הרקע התיאורטי שיאפשר להם לפתור תרגילים מורכבים. ובכל יום רביעי וחמישי יתקיימו אימונים קבוצתיים אליהם ניתן להתחבר באופן פשוט דרך האינטרנט באתר המחנה אותו כל אחד יכול למצוא באופן פשוט על ידי חיפוש בגוגל או דרך אתר משרד החינוך. המטרה היא לייעל את אופן הלימוד כך שיהיה נגיש לכולם.

"החונכות הווירטואלית" מלווה השנה כ-5,000 תלמידים מהפריפריה כאשר הם מקבלים ליווי וחניכה מסטודנטים מצטיינים. לצד הסיוע לתלמידים אחרי תקופה מאתגרת, מטרת התוכנית היא גם להעלות את מספר הזכאים לבגרות 4 ו-5 יחידות לימוד מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית במתמטיקה. לציין כי בנוסף מטרה זו רלוונטית גם למקצועות האנגלית, פיזיקה, כימיה וביולוגיה. 

הלמידה מתבצעת באופן שבועי בקבוצות חניכה קטנות של 4 תלמידים אותם מלווה חונך באופן אישי. על פי משרד החינוך זה יאפשר לתלמידים לשפר ציונים, "לצמצם את הפערים, ולצבור ביטחון ותחושת מסוגלות שיביאו גם להצלחה בבגרות".

יוסי בידץ, מנכ"ל מטח מציין כי "במשך שנות פעילות התוכנית, קיבלו עשרות אלפי תלמידים ליווי ותמיכה לקראת בלמידה מרחוק. התלמידים צברו ידע וניסיון בהפעלה, במתודות פדגוגיות ובטכנולוגיות הנדרשות ללמידה מרחוק, וזאת  עוד הרבה לפני  משבר הקורונה. למעשה, בתקופת הקורונה התוכנית המשיכה לפעול כרגיל ואפשרה לאלפי תלמידים מהפריפריה לצלוח את הבגרויות".