שוטרי משטרת אופקים חילצו נער שנלכד בתוך אשפה במשך שעות.

המקרה הלא שגרתי התרחש ביום שני. בתחנת המשטרה התקבלה הודעה על נער בן 16 בסיכון הנעדר מביתו. שוטרי תחנת אופקים בסיוע מתנדבים סרקו את כל פחי האשפה בעיר מתוך מחשבה שאולי הנער נפל לאחד מהם לאחר שבחודשים האחרונים היו כמה מקרים של אנשים ונערים שמעדו ונפלו לתוך פחי אשפה מוטמנים ברחבי הנגב וחולצו על ידי המשטרה.

"ידענו שאנחנו צריכים לפעול במהירות כדי לאתר את הנער. כל דקה קריטית", הסבירו גורמים במשטרה.

באחת השכונות הצליחו השוטרים לשמוע קול של אדם בוקע מתוך פח האשפה. הם נכנסו לתוך הפח וחילצו את הנער שהיה די מבוהל ובחרדות.

במשטרה מעריכים כי הנער שהה כארבע שעות בתןך הפח: "הוא היה מבוהל מאוד, אבל הרגענו אותו והתקשרנו להורים שלו", סיפר אחד השוטרים. "היה חשבו לנו לאתר אותו כמה שיותר מהר כדי שלא יפגע מבחינה פיזית", הסבירו במשטרה.

אימו של הנער הודתה לשוטרים ושיבחה אותם על כך שאתרו את בנה במהירות רבה. במשטרה טוענים, כי בגלל מקרים דומים שנתקלו בהם בשנה האחרונה החליטו לסרוק את פחי האשפה וכך אתרו את הנער.

סנ"צ נועם קייזר מפקד תחנת אופקים מסר: "עם קבלת הדיווח הזרמנו לשטח כוחות משטרה רבים בהם גם מתנדבי משטרה. כחלק מלקחי העבר בחיפוש אחר נעדרים מיקדנו את החיפוש גם בפחי אשפה מוטמנים ובתם מספר שעות של חיפושים הנער אכן אותר בריא באחד שכזה בידי השוטר רס"ר גוסטבו פינקלשטיין. השוטרים העניקו לו סיוע ראשוני והוא הושב לחיק משפחתו. משטרת ישראל אמונה על בטחון הנפש אך אירוע זה הוא משמעותי עבורנו במיוחד".