ההורים והתלמידים מבולבלים: ארגוני המורים מתקשים להסכים על מועד סיום שנת הלימודים. זאת, במקביל להתפרצות הקורונה במערכת החינוך וסגירתם של יותר משמונים בתי ספר ברחבי הארץ.  

עם החזרה לשגרה הוסכם כי ילדי הגנים ותלמידי בית הספר היסודי ימשיכו ללמוד עד תחילת חודש אוגוסט. למרות זאת, מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, הודיעה בשבוע שעבר שלא תאפשר להאריך את הלימודים בבתי הספר היסודיים אם יו"ר ארגון המורים, רן ארז, לא יקצר בתשעה ימים את החופש הגדול לתלמידי כיתות י'. כעת, משרד החינוך עומד בין שני ארגוני המורים - וההורים, התלמידים והמורים נותרים אובדי עצות.

לטענת יו"ר ארגון המורים, משרדי הממשלה כלל לא הגיעו להסכמות עם הארגון. "למשרד האוצר אכפת יותר מהגנים ומבתי הספר היסודיים", אומר ארז בשיחה עם mako, "ילד בן 15 לא צריך את אבא שלו כדי להיות בבית. אף אחד לא סגר מולנו כלום. כדי להפעיל את בית הספר של החופש הגדול, צריך להאריך את שנת הלימודים, אך כאמור לא מדובר בכיתות הגבוהות".

<< לוח החופשות המלא 

לדבריו, אין סיבה להאריך את שנת הלימודים בחינוך העל יסודי. "נסיים את שנת הלימודים ב-20 ביוני, אותו התאריך כמו כל שנה מאז קום המדינה. עבדנו קשה לאורך תקופת הקורונה ואין סיבה שנאריך את השנה בימים נוספים. הסתדרות המורים סירבה לקיים משא ומתן מול משרדי הממשלה על החזרת הימים שהתלמידים הפסידו בחודשים אפריל ומאי, והסכימה להחזיר תשעה ימי עבודה במהלך החופש הגדול עבור הימים שהפסידו בחודש מרץ. ארגון המורים סירב לקיים כל משא ומתן על קיצור החופש הגדול".

על פי הודעת ממשרד החינוך, הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים (מגן ועד כיתה ו'), יסתיימו ב-13 ביולי. יחד עם זאת, ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ד' ימשיכו את לימודיהם במסגרת של "בתי הספר של החופש הגדול" - מסגרת שתחל את פעילותה ב-14 ביולי, ותסתיים ב-6 לאוגוסט.

בתוך כך, בסוף חודש מאי אישר משרד החינוך את צירוף ילדי הגנים ותלמידי כיתות ד' לבית הספר של החופש הגדול, שייפעל לאורך 18 ימי פעילות, מה-14.7.20 ועד ה-6.8.20. בנוסף, משרד החינוך יפעיל גם צהרונים עבור ילדי הגנים, עד השעה 16:00. המסגרות יפעלו בחינם בירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם ורהט, וביתר הרשויות יינתן סבסוד דיפרנציאלי, בהתאם למפתח הסוציואקונומי של הרשות. בתי הספר של החופש הגדול יפעלו חמישה ימים בשבוע עד לתחילת חודש אוגוסט, ואחריהם יחלו מוסדות החינוך להיערך לפתיחת שנת הלימודים הבאה.

אז מתי יוצאים לחופש? (על פי הודעת משרד החינוך מ-14.6)

גנים: 13 ביולי *

א'-ו': 13 ביולי *

חטיבות ביניים וכיתות י': 1 ביולי

כיתות י"א-י"ב: 20 ביוני

* מה-14 ביולי עד ה-6 באוגוסט יופעל בית הספר של החופש הגדול (רק לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א' עד ד').